in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 7 ЈУЛИ: Еден знак нема да има лош ден денес, додека Шкорпијата ја очекува повторно препородување! Лавот чека промени, Вагата ужива во успешен ден, Девицата е среќна во љубовта

Овен

Работа: Повеќето Овни го дочекуваат вториот дел од работната недела прилично нервозно и донекаде физички исцрпени. Сепак, основните професионални задачи ги завршувате правилно и навреме.

Љубов: Ќе ви треба многу разбирање и поддршка денес во љубовната сфера од саканата личност. Не чекајте тоа да се случи само по себе, побарајте го вниманието што ви треба на убав начин.

Здравје: Посветете се на одмор и физичка регенерација.

Бик

Работа: Со добра енергија и солидна организација, деловните резултати не треба да им недостигаат на повеќето Бикови.

Љубов: Можно е на вашиот љубовен хоризонт да запознаете сосема нова фина личност и нема да знаете за што сте.

Здравје: Можна главоболка.

Близнаци

Работа: Еве работен ден кога Близнаците најверојатно нетрпеливо ќе чекаат да помине што е можно поскоро. Обидете се да останете смирени и да не донесувате избрзани одлуки.

Љубов: Доколку доволно сериозно сте го сфатиле периодот на испрашување, тогаш во текот на овој ден ќе очекувате барем еден позитивен фидбек од саканата личност.

Здравје: Зголемена нервоза и напнатост.

Рак

Работа: Ова не е најповолен работен ден за типичните Ракови за водење важни деловни преговори. Акцентот ставете го на конкретни работи и ќе има подобри можности за нови идеи и проекти.

Љубов: Одличен период е за сите оние претставници кои се подготвени да донесат одлуки за промена на љубовниот статус. Со среќа.

Здравје: Нема причина за грижа.

Лав

Работа: Во текот на овој работен ден, најтипичните Лавови имаат многу обврски, но и повеќе напори да ги објаснат своите позиции и да се пресметаат со неистомислениците.

Љубов: Многу е реално да очекувате дека денес на полето на љубовните врски ќе бидете пријатно изненадени од помлада личност од пријателска средина.

Здравје: Многу добро.

Девица

Работа: Онаму каде што сте застанале претходниот работен ден, треба да го продолжите овој четврток. Генерално ги држите под контрола сите најважни деловни нишки.

Љубов: Предадете се и верувајте драга личност, ќе најдете некое ново знаење, вест што долго ја чекавте.

Здравје: Нежност на зглобовите и малите коски.

Вага

Работа: За повеќето луѓе родени под соѕвездието Вага, овој работен ден носи многу добри предиспозиции за деловни контакти и комуникација со деловното опкружување.

Љубов: Една нова симпатија веќе подолго време го окупира вашето внимание. Пред вас е поволен ден за да направите барем еден директен потег –

Здравје: Многу добро.

Шкорпија

Работа: Имате многу за размислување, но не плашете се од новите предизвици. Денес би можеле да очекувате и нова деловна понуда.

Љубов: На вашиот љубовен хоризонт нема астролошки навестувања за големи промени и значајни настани, се е под контрола.

Здравје: Внимавајте на исхраната.

Стрелец

Работа: За типичен Стрелец работниот ден е многу сличен на претходниот. Фокусирајте се на најважните задачи, не се расејувајте од повеќе деловни страни.

Љубов: Малку поради вашата нетрпеливост, а малку повеќе поради насобраното незадоволство, денес вашиот инаку скратен фитил во љубовната сфера лесно може да се активира и да предизвика посериозна дискусија.

Здравје: Потребна ви е психофизичка релаксација.

Јарец

Работа: Повеќето Јарци успешно ги надминуваат деловните пречки со добро воспоставен и безбеден систем. Денес можеби малку ќе ве нервираат колегите кои не се актуелни.

Љубов: Доколку до сега не бевте подготвени, еве добар ден да преземете одговорност и по добра проценка на ситуацијата донесете конечна одлука.

Здравје: Повеќе се грижите за вашето здравје отколку што постојат вистински причини за тоа.

Водолија

Работа: За родените во знакот на Водолија овој работен ден секако нема да биде лесен. Реално е дека очекувате зголемен притисок во однос на роковите за завршување на преземените обврски.

Љубов: Помал притисок на полето на љубовните врски е сосема доволен за да ве вознемири, и да внесе голема тензија во приватниот живот во текот на овој четврток.

Здравје: Проверете ја работата на ендокрините жлезди.

Риби

Работа: Објективно гледано, Рибите денес немаат причина за големи деловни грижи, можете само да се оптоварувате со дополнителни обврски.

Љубов: Постојат неколку причини овој четврток да земете длабок здив и да донесете барем една важна одлука во љубовната сфера. Под услов да сте размислиле сè.

Здравје: Сосема солидно.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote