in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 7 ЈУЛИ: Ќе имате олеснување во областа на финансиите! Овенот е посветен на партнерот, Ракот чека состанок со саканата личност, Шкорпиите имаат неповолен период за работа

ОВЕН

Генерално сте задоволни со околностите во деловната област. Во наредниот период можна е некоја понуда од странство. Вие сте посветени на вашиот партнер кој ви покажува дека е верен на вас. Можни се проблеми со коските.

 

БИК

Може да очекувате да имате некои проблеми на работа денес, кои не зависат од вас, туку од вашите соработници. Сакате да и ’ги покажете на саканата личност искрените чувства и подготвени сте за романтични гестови. Пад на имунитетот е изразен.

 

БЛИЗНАЦИ

Имате впечаток дека ќе можете да ги решите сите проблеми од областа на работата со помош на оние кои ве штитат. Може да очекувате да имате нов состанок и познанство што може да ве доведе до сериозна врска. Имате многу енергија.

 

РАК

Ве чека период во кој ќе бидете подготвени да преземете конкретни чекори за промена на деловната состојба. Може да имате интересна средба со саканата личност. Имате шанса да го направите првиот чекор. Стомачна болка.

 

ЛАВ

Пред вас е поволен ден во кој ќе можете да ги постигнете своите деловни цели без поголеми компликации. Ви се допаѓа личност која сега не покажала интерес за вас. Можна е минлива настинка.

 

ДЕВИЦА

Олеснување во областа на финансиите доаѓа кај вас. Можеби ќе можете да намалите некои трошоци. Ваш приоритет е да имате искрен однос со вашиот партнер. Сакате вашата врска да трае подолго во иднина. Јадете поздраво.

ВАГА

Денот не е поволен за започнување на нов деловен проект, ниту за каков било договор, па затоа е подобро да бидете трпеливи. Ќе имате многу интересно познанство на полето на љубовта. Следува поволен период за емоции. Помал пад на енергијата.

ШКОРПИЈА

Можеби имате проблеми со претпоставените. Ве чека неповолен период за работа. Ако ви се допаѓа личност која е зафатена, денес е добар ден да започнете тајна врска. Проблеми со несоница.

СТРЕЛЕЦ

Можно е вашите деловни планови да се одложуваат и да ви пречи затоа што не сакате одложување. Можно е да имате можност да запознаете личност која ќе ви покаже дека сака сериозна врска со вас. Добро здравје.

ЈАРЕЦ

Важно е да имате доволно трпеливост и да покажете дека сте подготвени да направите деловни компромиси. Можно е денес да имате прилично добри односи со вашата сакана. Страдате од хронични проблеми.

ВОДОЛИЈА

Пред вас генерално е добар ден во кој нема да имате нови деловни проблеми. Вие сте доста сомнителни и љубоморни. Можно е многу работи да ве вознемируваат сега со вашиот партнер. Можни проблеми со забите.

РИБИ

Ве чека период што ви носи шанса да остварите нови деловни контакти. Размислувате за заеднички живот со сакана личност. Се чувствувате подготвени за нов чекор. Можни се проблеми со хормоните.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote