in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 7 ЈУНИ: Промените на љубовното поле може да ви донесат возбуда и радост! Бик чека нов деловен разговор, Вагата ќе запознае интересна личност, поволно е период за брак за Рибите.

ОВЕН

Дадена ви е можност да постигнете нов деловен контакт што ќе биде многу важен за вашата иднина. Ја познавате вашата сакана многу добро и знаете како да препознаете кога нешто ви премолчува. Нема здравствени проблеми.

 

БИК

Во оваа фаза, можете да очекувате нов деловен разговор што ќе ви биде важен. Во моментов сте во фаза на криза со саканата личност и имате впечаток дека не знаете што да очекувате од неа. Проблеми со видот.

 

БЛИЗНАЦИ

Во текот на овој ден, ќе бидете доста оптоварени со деловни настани и обврски. Иако ви се чини дека личноста за која се грижите ја зборува вистината, постојат гласини кои зборуваат поинаку. Можни се проблеми со циркулацијата.

 

РАК

Денес најголемиот дел од работата е на вас, можно е да не ја добиете навистина помошта што ја очекувате сега … Сè уште не сте подготвени за нови љубовни познаници, бидејќи сè уште негувате чувства кон вашиот поранешен партнер. Проблеми со зглобовите.

 

ЛАВ

Ако очекувавте некои важни настани на работа денес, можеби ќе бидете разочарани затоа што нема да има големи промени. Вашата врска со саканата личност доаѓа до точка на вриење каде што се можни растечки конфликти. Проблеми со забите.

 

ДЕВИЦА

Ќе прифатите нова понуда за работа и со тоа ќе ги решите проблемите што сте ги имале претходно. Се сомневате во вашата врска или брак. Понекогаш ви се чини дека оваа приказна едноставно нема перспектива. Избегнувајте ги сите пороци.

 

ВАГА

Вашите деловни одлуки ќе бидат преиспитани. Можно е да сте имале погрешна проценка. Денес ќе запознаете интересна личност која ќе ви остави добар впечаток. Можни се проблеми со притисокот.

 

ШКОРПИЈА

Денес е добар ден ако планирате да се занимавате со организација или деловно планирање во иднина. Промените на полето на убовта може да ви донесат возбуда и нова радост во животот. Можни се проблеми поради вкочанетост.

 

СТРЕЛЕЦ

Деловната соработка што ве чека може да биде многу добра за вас. Ве чека поволен период. Бракот може да ве доведе во криза ако не покажете доволно разбирање кон саканата личност. Проверете ја крвната слика.

 

ЈАРЕЦ

Се обидувате да постигнете добри деловни резултати и да го дадете својот максимум на ова поле, како и секогаш. По долго време, можете да очекувате познаник што ќе разбуди во вас надеж дека вистинската љубов постои. Проблеми со кожата.

 

ВОДОЛИЈА

Можно е да се справите со гласини и озборувања кои не се точни. Не верувајте во сè што слушате. Можни се нови познанства со вас во наредниот период. Фокусирајте се на полето на убовта. Проблеми со синусите.

 

РИБИ

Денес ќе бидете подготвени за подрастични деловни промени што можат да ви донесат напредок. Може да очекувате важни одлуки со саканата личност. Тоа е поволен период за брак или соживот. Грижете се за забите.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote