in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 7 МАЈ: Конечно сте подготвени за нова врска! Близнаците се чувствуваат одлично, Раковите чекаат нова работа, Јарците ќе ги решат сите проблеми

ОВЕН

 

Обврските пред вас ќе ги завршите многу брзо и лесно, со правилно организирање на работите. Пред вас е поволен ден за флерт. Ве чека позитивна атмосфера кога станува збор за љубовно поле. Немате здравствени проблеми.

БИК

 

Може да очекувате добра комуникација со соработниците. Заедно одите кон заеднички цели. Чувствата што ги имавте кон вашиот поранешен партнер избледуваат и конечно сте подготвени да остварите нова врска. Посетете го стоматологот.

 

БЛИЗНАЦИ

 

Среќата ве следи денес. Пред вас е период во кој ќе бидете задоволни од деловните околности. Уживате во флертувањето и се грижите да се покажете во најдобро светло пред личноста што ја сакате. Се чувствувате одлично.

 

РАК

 

Ве очекува можност за нова работа. Пред вас е одлична фаза во која можете да ги остварите своите амбиции. Можеби ви се допаѓа личност која не е целосно слободна или има тајна. Генерално се чувствувате добро.

 

ЛАВ

 

Вклучување на нов деловен договор може да биде работа што бара повеќе отколку што очекувате. Може да се потпрете на вашиот партнер кој дава се од себе за да ве задоволи и да биде тука за вас од секој поглед. Проблеми со хормоните.

ДЕВИЦА

Ќе ги докажете своите способности пред себе и другите. Може да очекувате поволен период за работа. Потрудете се да ја известите вашата сакана за тоа какви се вашите очекувања од односот што го имате. Зголемете го внесот на витамини и грижете се за себе.

 

ВАГА

 

Ви претстои добар ден во областа на работата. Може да очекувате да имате поддршка од блиско опкружување. Ако планирате да запознаете личност за која се грижите, може да се надевате на позитивни околности. Се чувствувате одлично!

 

ШКОРПИЈА

 

Вие не сте многу задоволни од ситуацијата што ја имате на ова поле и подготвени сте да направите поголеми потези и промени. Ако сте влегле во изборна врска, сега би можеле да одлучите да ја прекинете таа врска. Избегнувајте цигари и алкохол.

СТРЕЛЕЦ

 

Може да очекувате многу поволен ден на ова поле. Подобрување на заработката ве очекува наскоро. Имате добра врска со личност која ви се допаѓа и задоволни сте од околностите на убовно поле. Без никакви здравствени проблеми.

 

ЈАРЕЦ

 

Дури и да сте загрижени, ќе ги решите деловните проблеми. Околностите околу вас ќе се променат во ваша корист. Нова љубов е пред вас. Ќе бидете подготвени да се отворите за нова личност. Пад на имунитетот е можен кај вас.

 

ВОДОЛИЈА

 

Имате можност да напредувате и да ги исполните очекувањата на вашето опкружување. Ќе бидете задоволни со себе. Ако сте слободни, можете да се надевате дека ќе остварите ново запознавање со личност која ќе ве заинтригира. Нема поголеми здравствени проблеми.

 

РИБИ

 

Пред вас е напорен ден за деловното поле. Може да очекувате многу различни компликации. Мали недоразбирања со вашата сакана се пред вас, но на крајот сепак ќе успеете да решите сè. Можни се проблеми со варењето на храната.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote