in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 8 АПРИЛ: Лавовите имаат проблеми на работа, Рибите треба да се погрижат за притисокот

ОВЕН

РАБОТА: Ве очекуваат тешкотии во областа на комуникацијата. Некои деловни состаноци и патувања може да бидат одложени или нема да можете да ги постигнете своите цели.

ЉУБОВ: Сопружната сопруга е целосно незадоволна од бракот, па затоа размислува дури и за раскинување и развод.

ЗДРАВЈЕ: Органите за дишење се чувствителни.

БИК

РАБОТА: Ве очекуваат тешкотии на работа кои нема да можете да ги решите, и покрај оптимизмот и трудот што ги вложувате.

ЉУБОВ: Не сте задоволни од бракот. Потребна ви е промена. Брачниот другар се однесува како сè да е во ред.

ЗДРАВЈЕ: Бубрезите се чувствителни.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Не можете да направите комуникација. Вие сте упорни во своите ставови и не сакате да ги разбирате аргументите на другата страна.

ЉУБОВ: Вие сте целосно незадоволни од врската. Верувате дека врската мора радикално да се промени за да преживее.

ЗДРАВЈЕ: Тахикардија е можна.

РАК

РАБОТА: Ако барате работа, прилично сте нервозни што не можете да добиете нова деловна можност.

ЉУБОВ: Незадоволни сте од врската, а истовремено и нервозни. Почнувате расправија со вашиот партнер повеќе за да се испразните, а не за да ги решите проблемите.

ЗДРАВЈЕ: Лошо сте расположени.

ЛАВ

РАБОТА: Имате премногу проблеми на работа и не знаете кој да започнете да го решавате. Направете повеќе работи одеднаш.

ЉУБОВ: Незадоволни сте од емоционалната сфера. Избегнувате комуникација и запознавање со вашиот партнер.

ЗДРАВЈЕ: Имунитетот е слаб.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Се обидувате да ги решите натрупаните проблеми, но не можете да го сторите тоа. Првичниот оптимизам опаѓа во текот на денот.

ЉУБОВ: Премногу сте фокусирани на проблеми за да можете адекватно да се посветите на партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Имате проблеми со колкот.

ВАГА

РАБОТА: Деловната состојба е стабилна и вие сте задоволни од тоа како се одвива. Вие сте многу креативни. Финансиите се стабилни.

ЉУБОВ: Бракот е сериозна криза. Проблемот е во тоа што ниту вие, ниту вашиот партнер немате желба да се промените и да работите на решавање на проблемот.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро.

ШКОРПИЈА

БИЗНИС: Деловната комуникација е доста неуспешна во смисла дека не успевате да ги интересирате клиентите за вашите идеи.

ЉУБОВ: Брачниот другар е незадоволен од бракот и размислува за развод. Верувате дека ова е привремена криза.

ЗДРАВЈЕ: Вие сте нервозни.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Имате многу проблеми на работа што се обидувате да ги решите. И покрај вашата добра волја и верба, решавањето проблеми не е лесно за вас.

ЉУБОВ: Врската е во криза. Вие сте многу тврдоглави, кавги и непријатни кон партнерот. Таа е незадоволна од врската.

ЗДРАВЈЕ: Кожата е чувствителна.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Има непланирано одложување на состанокот. Средбата е многу важна, па затоа е тешко да се прифати неговото продолжување.

ЉУБОВ: Тотално сте незаинтересирани за другата половина, без разлика дали сте во врска или брак. Вие сте првенствено заинтересирани за финансии.

ЗДРАВЈЕ: Вие сте напнати.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Ве очекува успешно кратко патување. Интуитивно чувствувате како треба да му пристапите на деловниот клиент.

ЉУБОВ: Брачниот другар е прилично напнат и чека да ги изгори најмалите детали и ви кажува што му пречи во вашата врска.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро.

РИБИ

РАБОТА: Целокупната енергија ја вложувате во деловно работење. Постојат предизвици, но ги надминувате со силата на волјата.

ЉУБОВ: Размислувате за поранешен партнер. Интуицијата исто така ви кажува дека мисли на вас. Го очекувате неговиот повик.

ЗДРАВЈЕ: Ве чека скок на притисок.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote