in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 8 АВГУСТ: Датумот во огледало носи бројни промени за сите хороскопски знаци Искористете го максимумот од овој посебен ден

Овен 

Работа: Неповолните аспекти може негативно да се одразат на вашата соработка. Подгответе резервен план.

Љубов: Ново поглавје во љубовниот живот. Почеток на врска, сепак, ќе бара компромис.

Здравје: Нервоза.

Бик 

Работа: Планетите кои управуваат со полето финансии, ве упатуваат на внимателност во ракувањето со парите. Можни се непланирани трошоци.

Љубов: Можни се несогласувања со партнерот. Старите проблеми кои ви се јавуваат бараат итно решение.

Здравје: Внимавајте на настинки.

Близнаци

Работа: Нарушените меѓучовечки односи денеска може да ги почувствувате на својата кожа. Можно е несогласување со вашиот надреден или некој колега.

Љубов: Вашиот однос со партнерот минува низ период на криза. Со искрен разговор ќе спречите нејзино ширење.

Здравје: Проблем со жолчката.

Рак

Работа: Грешка на некој соработник може да ви направи проблем. Можни се непредвидливи трошоци, и затоа внимателно.

Љубов: Поради зголемена психолошка осетливост, импулсивно реагирате на коментарите од вашиот партнер.

Здравје: Пад на имунитетот.

Лав 

Работа: Можен е непредвидлив сплет на околности на работа. Зголемена е можноста да дојде до застој и до непредвидени трошоци.

Љубов: Обновување на врската со поранешната љубов претставува една од доминатните теми. Следува ново љубовно поглавје.

Здравје: Дисбаланс на хормоните.

Девица 

Работа: Вашите оригинални идеји може да наидат на лош одзив на вашите соработници. Не влегувајте во ризични инвестиции.

Љубов: Се чувствувате неразбрани од партнерот. Можни се големи несогласувања со партнерот или со фамилијата.

Здравје: Пад на имунитетот.

Вага

Работа: Ситуацијата на работа е извесна и се наоѓате во дилема дали да прифатите нова понуда или да останете на исто работно место. Послушајте ја својата инутиција.

Љубов: Слободните Ваги ги очеквуа почеток на нова врска со личност која ја познаваат преку работа. Ако сте во врска, несогласувања со партнерот.

Здравје: Општо незадоволство.

Шкорпија 

Работа: Планетарните аспекти низ вашето поле на работење може да ја дестабилизираат ситуацијата, посебно за оние кои работат приватно.

Љубов: Партнерот може да ви упати негативни коментари на сметка на вашето однесување. Зад тоа се крие љубомора.

Здравје: Главоболка.

Стрелец 

Работа: Денешните случувања може да ви придонесат за несогласувања со партнерите. Клучот на успехот е на овој ден да ја завршите работата на започнат проект.

Љубов: Вашето поле на љубов е прикажано низ немир кој е присутен во вашиот однос со партнерот. Може да се појави некој стар проблем.

Здравје: Солидно здравје.

Јарец

Работа: Бидете внимателни во работењето со странските компании, затоа што постои можност за несогласување или изненадувачки промени.

Љубов: Вашиот однос со партнерот влегува во мирни води. Ве очекува хармонизација.

Здравје: Намалете со алкохолот.

Водолија 

Работа: Внимавајте во комуникацијата со вашите надредени. Оние кои соработуваат со странство, може да имаат неочекувани потешкотии.

Љубов: Слободните може да запознаат многу привлечна личност на патување. Следува авантува.

Здравје: Пад на имунитетот.

Риби 

Работа: Бидете внимателни во соработка со странство. Можни се неочекувани издатоци. Не е препорачливо да влегувате во ризични инвестиции.

Љубов: Помеѓу вас и партнерот може да се појави стар проблем. Спорното прашање мора да го решите со заеднички напори.

Здравје: Пад на имунитетот.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote