in ,

Дневен хороскоп за 8 декември: Шкорпија, премногу го идеализирате вашиот партнер кој не е толку искрен

ОВЕН
РАБОТА: Правите грандиозни, но тајни деловни планови. Вие сте прилично самоуверени, желни за успех и убедени дека можете да направите сè. Проблемот е во тоа што не сте реални.

ЉУБОВ: Заљубени сте и го идеализиравте партнерот. Не сте објективни, но во моментов никој не може да ви објасни нешто.

ЗДРАВЈЕ: Пазете се од алергии.

БИК
РАБОТА: Одличен ден е за деловни преговори и пократки патувања. Воспоставувате долгорочен деловен договор.

ЉУБОВ: Размислувате за тајна симпатија на која не знаете како да и пристапите. Не сте сигурни како другата страна би реагирала на вашиот предлог.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно

БЛИЗНАЦИ
РАБОТА: Вие сте многу задоволни од соработката со странски соработници и колеги. Само со претпоставен немате сличен пристап кон работата.

ЉУБОВ: Заљубени сте и целосно сте посветени на саканата личност. Секој слободен момент се обидувате да го поминете со вашиот партнер.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со коленото.

РАК
РАБОТА: Одличен ден е да се регулираат сите правни работи. Добивате информации дека судењето завршило во ваша корист.

ЉУБОВ: Не покажувате на сакана личност во која мера работеа вашите емоции. За среќа, таа добро ги оценува луѓето и знае како се чувствувате.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате одлично.

ЛАВ
РАБОТА: Комуникацијата со странски соработници оди одлично. Очекувате да ви бидат префрлени пари.

ЉУБОВ: Вие сте задоволни од врската. Врската ја сметате за стабилна. Ви се допаѓа чувството дека секогаш можете да се потпрете на другата страна.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

ДЕВИЦА
РАБОТА: Реализацијата на некои планови трае кратко, но не ви е проблем да вложите дополнителен напор и да направите сè што сте планирале.

ЉУБОВ: Запознавате нова личност преку пријател. Ви се допаѓа на прв поглед. Имате впечаток дека ве тестира.

ЗДРАВЈЕ: Можни се алергии.

ВАГА
РАБОТА: Бидете прецизни кога комуницирате во деловна активност. Постои можност другата страна да ве разбере погрешно.

ЉУБОВ: Размислувате за бившиот партнер. Се каете за работите што ги имате направено и речено. Дури сега се освестувате за своите грешки.

ЗДРАВЈЕ: Органите за дишење се чувствителни.

ШКОРПИЈА
РАБОТА: Бизнисот оди одлично. Вие сте многу вредни, самоуверени и успешени. Вашиот претпоставен јавно ве фали.

ЉУБОВ: Идеализиравте партнер. Не забележувате дека тој не е целосно искрен и отворен со вас.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Вие сте максимално посветени и успешни. Имате силна интуиција и се потпирате на неа кога донесувате одлуки.

ЉУБОВ: Го запоставивте партнерот заради работа. Вие донесувате одлука да го надоместите сето тоа. Вашиот партнер е воодушевен од вашето однесување.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате одлично.

ЈАРЕЦ
РАБОТА: Направете деловни планови поврзани со странство. Финансиската конструкција е таква што не може да ги поддржува вашите планови.

ЉУБОВ: Заљубени сте и целосно сте посветени на саканата личност. Уживате во емоционално-сензуална интензивна врска.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со дишењето.

ВОДОЛИЈА
РАБОТА: Обрнувате толку многу внимание на малите нешта што сте ги изгубиле трагите на целото. Треба да размислите за целиот проект, а не за неговите делови.

ЉУБОВ: Имате сериозни проблеми во комуникацијата со партнерот. Нечесни сте едни со други и криете многу.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со варењето.

РИБИ
РАБОТА: Вие сте многу вредни и амбициозни. Тоа е одличен ден за проток на пари. Некои деловни идеи нема да ги презентирате најјасно.

ЉУБОВ: Ви се допаѓа постара личност. Имате желба да се грижите за него. Двајцата сте моментално далечни, но расположени да започнете дружење.

ЗДРАВЈЕ: Ограничете го внесот на алкохол.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote