in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 8 ДЕКЕМВРИ: Уживате во бројни можности за флерт и авантура! Биковите се пасивни, Овенот страда од несоница, Лавовите треба да ја променат исхраната

ОВЕН

Чувствувате голем притисок од сите страни и полека го губите трпението. Нервозата станува составен дел од секој работен ден. Доколку сте во брак, денот ви е многу поволен за решавање на недоразбирањата. Страдате од несоница. Намалете го бројот на часови пред ТВ екранот.

БИК

Можно е да сте испаднале од вообичаениот ритам. Станавте прилично пасивни. Најдете начин повторно да станете поактивни. Емоционалното разочарување е нешто што тешко ќе го избегнете денес. Проблеми со бубрезите. Посетете уролог.

БЛИЗНАЦИ

Ќе имате можност да завршите со претходен договор кој ви носи нови финансиски средства. Доколку сте доволно опуштени и спонтани, љубовта ви доаѓа преку кругот на пријатели. Губење на апетит, како последица на поголема нервоза и напнатост.

РАК

Можни недоразбирања со раководството на компанијата кои би можеле скапо да ве чинат, доколку не ви е јасно до каде е границата. Можно е претходните денови да сте имале многу жестока расправија со партнерот, што довело до солзи. Проверете ја вашата крвна слика!

ЛАВ

Доколку очекувате соработка со личност родена во знакот Водолија, ќе бидете задоволни. Уживате во бројни можности за флерт и авантура. Не сакаш ништо сериозно во моментов. Грижете се за вашиот холестерол. Променете ја исхраната.

ДЕВИЦА

Нестабилноста на полето на финансиите ви носи чувство на страв и голем немир. Постои можност за дополнителни активности кои мора безусловно да ги прифатите. Барате докази за да ги потврдите вашите сомнежи. Забавете малку. Чувствителен урогенитален тракт.

СКАЛА

Лесно е да заврши соработката. Не донесувајте одлуки од афект. Доколку долго време сте во лоша емотивна врска, денес ќе ставите точка на тоа. Партнерот не ви одговара и не сакате повеќе да се замарате. Можен проблем во сообраќајот.

ШКОРПИЈА

Некој успеа да го наруши прилично добриот план што го имавте. Разочарани сте од еден соработник. Не зборувајте за вашите планови во иднина. Искористете ја можноста да се посветите на себе и на вашите потреби. Зголемете го внесот на витамини.

СТРЕЛЕЦ

Можете да договорите некоја многу важна деловна соработка. Преземете одговорност. Можно е да започнете убава емотивна приказна. Интересно е што шансата е посочена на полето на работа. Грижете се за вашиот крвен притисок.

ЈАРЕЦ

Финансиите не се онакви какви што се надевавте дека ќе бидат. Сега не е време за губење пари. Можете да очекувате помалку конфликти и кавги со партнерот. Не можете да ги контролирате емоциите. Чувствителен долен дел на стомакот.

ВОДОЛИЈА

Изненадени сте од негативната реакција на еден од вашите соработници. Бидете внимателни, бидејќи тоа може лошо да се одрази на вашата репутација. Имате добра комуникација со партнерот. Решивте да бидете целосно искрени. Можни болки во грлото.

РИБИ

Можно е да имате помалку пари отколку што ви треба и тоа ве прави вознемирени. Ако имате брак или долга врска, се чувствувате некако ограничени. Сепак, не се препорачуваат паралелни врски. Проверете ја тироидната жлезда. Можни се проблеми.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote