in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 8 ФЕВРУАРИ: Среќата ги поддржува храбрите! Само напред! Јарецот уморен, Бикот сака да прави сè наеднаш, Рибите напорни кон околината

Овен

Работа: Спојот на Меркур и Марс придонесува за унапредување на вашата кариера преку убедливи јавни настапи и убедливи говори. Успех во преговорите.

Љубов: Сакате да промените нешто во односот со партнерот. Планирате патување до некоја егзотична дестинација.

Здравје: Стрес.

Бик

Работа: Денеска ќе можете да ја завршите работата на важен проект. Во бизнисот влегувате со нови соработници, а тоа може да ви донесе финансиски напредок.

Љубов: Овој ден е како да е создаден за дружење. Една личност во знакот Јарец ќе ве фасцинира.

Здравје: Движете се повеќе.

Близнаци

Работа: Искористете го овој ден за да завршите долгорочен проект. Наскоро ќе работите на нешто сосема ново.

Љубов: Овој ден е обележан со флерт и убави моменти со партнерот. Постои можност да се одлучите за патување.

Здравје: Солидно.

Рак

Работа: Ова е период во кој акцентот е ставен на планирање и организирање на бизнисот. Поставете приоритети и прво направете ги најважните работи.

Љубов: Овој ден можете да го завршите со романтична вечера и убав состанок со партнерот.

Здравје: Проблем со притисок.

Лав

Работа: Овој ден ќе го посветите на аналитички деловни процедури. Голема е можноста да сте донеле избрзана одлука и да испаднала негативна.

Љубов: Партнерот може да ви направи љубоморни сцени, а повод може да биде банален детал, кој може да ја наруши атмосферата на доверба меѓу вас.

Здравје: Солидно.

Девица

Работа: Некои интриги можат да стигнат до вас денес. Ќе се изненадите кога ќе откриете личност која долго време се преправала дека е ваш пријател.

Љубов: Слободните Девици можат да започнат врска со личност која досега не ја оценувале добро. Можно е разочарување.

Здравје: Солидно.

Вага

Работа: Овој ден ќе ви го исполни чувството на задоволство од постигнатите резултати. Уживате во резултатите од финансискиот успех.

Љубов: Ве очекуваат убави моменти со партнерот. Можно е пократко патување заедно.

Здравје: Главоболка.

Шкорпија

Работа: Незадоволни сте од комплетната атмосфера на работа, а особено од соработниците. Не грижете се, наскоро може да добиете нова деловна понуда.

Љубов: Партнерот ви испрати негативен коментар и вие се налутивте. Комуникацијата и средбата наскоро ќе продолжат.

Здравје: Главоболка.

Стрелец

Работа: Финансискиот успех преку трговија или финансии ви носи посебно задоволство денес. Тоа ви дава дополнителен ентузијазам.

Љубов: Односот со партнерот зрачи со хармонија. Денес ќе имате романтичен излет за вечера.

Здравје: Солидно.

Јарец

Работа: Денес можете да почувствувате длабоко задоволство од резултатите постигнати минатата недела. Ве очекува напредок.

Љубов: Јарците кои се во врска ги очекува турбулентен период, како меѓу вас и партнерот да се насобрала неправда.

Здравје: Солидно.

Водолија

Работа: Поплочувате нови деловни патеки, а токму овој нов пристап кон бизнисот може да ве одведе на патот кон голем успех.

Љубов: Овој ден е идеален ден за заедничко планирање и решавање на долгорочен проблем.

Здравје: Различен притисок.

Риби

Работа: Можете да започнете иницијатива за многу оригинален бизнис кој сè уште не заживеал на нашите простори. Во овој поглед, ве очекува голем успех.

Љубов: Хармонијата го исполнува вашиот однос со партнерот. Планирате одмор на некои далечни дестинации.

Здравје: Главоболка.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote