in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 8 ФЕВРУАРИ: Стрелеците ги очекува убава промена, ќе се чувствувате подобро

ОВЕН

РАБОТА: Фокусирајте се на решавање деловен проблем или енигма и со вашата креативност сигурно ќе најдете решение.

ЉУБОВ: Избегнувајте конфликти со саканата личност, бидејќи тоа само ќе ја влоши ситуацијата.

ЗДРАВЈЕ: Температурни проблеми.

БИК

РАБОТА: Поради решавање на деловниот проблем, вашата репутација во сефовите треба да расте и наскоро ќе добиете нов деловен предизвик и премин кон подобра работа.

ЉУБОВ: Пријателите и членовите на семејството се потпираат на вас. Бидете трпеливи во разговорот со нив и можно е да им дадете љубовни совети.

ЗДРАВЈЕ: Потребен ви е одмор.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Самиот почеток на овој работен ден може да донесе некои новости што нема да ви се допаднат. Ќе мора да ја прилагодите и намалите нервозата, бидејќи промените се нормална работа за секој од нас.

ЉУБОВ: Постои можност да запознаете личност преку работа која ќе ви значи повеќе и повеќе секој ден, и деловно и приватно.

ЗДРАВЈЕ: Мали проблеми со видот.

РАК

РАБОТА: Премногу сте горди и не се помирувате лесно со ситуации во кои не знаете на што сте. Тогаш треба да дојде до израз вашата вера и самодоверба.

ЉУБОВ: Силни емоции ќе се разбудат во вас. После кризен период во љубовта, ќе запознаете интересна личност.

ЗДРАВЈЕ: Проверете ја крвната слика.

ЛАВ

РАБОТА: Зборувате кога сте повредени, па затоа внимавајте некои од вашите зборови да не бидат сфатени погрешно и некои од вашите изјави да бидат претставени на сосема поинаков начин.

ЉУБОВ: Сето може да оди надолу заради вашите сомнежи и се повеќе љубоморни сцени. На крајот на денот, толку ќе се уморите што ќе му предложите да ја изедначи врската.

ЗДРАВЈЕ: Можни се алергиски проблеми.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Држете ја ситуацијата под контрола и повремено проверувајте некои ваши блиски соработници. Премногу доверба во некои блиски луѓе може да доведе до релаксација за која на крајот ќе платите.

ЉУБОВ: Важно е само да започнете, бидејќи сега можете да ја придобиете секоја личност што ја сакате. Изберете го вистинскиот!

ЗДРАВЈЕ: Пазете се од повреди, чувствителни сте.

ВАГА

РАБОТА: Ако не ви се договорени документи за недвижнини, започнете да ги средувате. Направете го првиот чекор и сметајте на помошта на ѕвездите.

ЉУБОВ: Една личност е многу привлечена од вас, и верувајте и вие. Преземете акција сега и тоа ќе се исплати!

ЗДРАВЈЕ: Алергиски проблеми.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Сè повеќе луѓе кои би сакале да работите за нив или кај нив ќе бидат заинтересирани за вашето знаење и деловни вештини.

ЉУБОВ: Имате чувство дека можете да се согласите со секого. Грижете се со кого контактирате, бидејќи зафатените луѓе ќе ве сакаат.

ЗДРАВЈЕ: Грижете се за притисокот.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Вашата работа нема да биде приоритет и ќе се обидете да се оптеретите што е можно помалку со тешки деловни теми и обврски.

ЉУБОВ: Денес ве очекуваат убави промени, се чувствувате многу подобро и поубаво. Ќе имате поголема самодоверба и ќе бидете магнет за спротивниот пол.

ЗДРАВЈЕ: Вие сте поспани и истоштени.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Ако имате можност да одите на службено патување или во странство, не заборавајте да прифатите! Од луѓето кои не живеат во вашиот град или држава се доаѓа во ваша корист и просперитет.

ЉУБОВ: Нешто не ви дозволува да застанете во место. Само внимавајте да не ве понесе еуфоријата и слободното време, бидејќи може да повредите некој што ве сака и цени.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со забите.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Сега ви е зголемена креативноста и шармот и ви помагаат да се претставите во исклучително добро светло и да ја реализирате својата цел со зборови.

ЉУБОВ: Обрнете внимание на личност во знакот на рак; можно е да е личност која би можела да ви одговара во сè.

ЗДРАВЈЕ: Внимавајте кога станува збор за холестерол.

РИБИ

РАБОТА: Покрај сè што работите стандардно, ќе добиете и некои дополнителни одговорности, а можни се и некои приватни обврски што ќе ги решите „во движење“.

ЉУБОВ: Бидете внимателни во комуникацијата со саканата личност.

ЗДРАВЈЕ: Посетете гинеколог.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote