in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 8 МАЈ: Хроничните проблеми се враќаат! Овенот има поволен ден, Бикот не смее да ризикува, Лавот има проблеми на работа, Стрелецот пука од здравје

ОВЕН

Пред вас е генерално поволен ден, па можете да очекувате да ги реализирате вашите деловни идеи. Многу е важно да имате искрена врска со саканата личност ако сакате вашата врска да напредува. Можни болки во грбот.

БИК

Избегнувајте каков било ризик бидејќи може да бидете склони на некои помали ризици на работа во текот на денот. Можно е да постојат околности што не ви се допаѓаат во врска со вашата врска со вашиот партнер. Можни се проблеми со црниот дроб.

БЛИЗНАЦИ

Ако се занимавате со приватен бизнис, ве чека неповолен период. Пазете се од можна штета. Може да се каже дека врската со саканата личност доаѓа до проблематична точка во текот на денот. Можни проблеми со варењето на храната.

РАК

Не ви е лесно да ги покажете сите ваши способности затоа што не ја добивте поддршката што ја очекувавте. Можни се мали недоразбирања со партнерот. Обидете се да покажете поголема флексибилност во комуникацијата. Грижете се за зглобовите.

ЛАВ

Пред вас се отежнувачки околности на деловно поле. Можно е да почувствувате доза на непријателство и ривалство. Имате впечаток дека саканата личност не е целосно искрена со вас и не ви се допаѓа тоа. Проблеми со ‘рбетот.

 

ДЕВИЦА

Ве чека добар ден за полето на работата. Ако планирате пократко патување, тоа ќе ви се исплати. Вие сте емотивно сигурни во својата одлука и знаете со кого сакате да бидете и кога се грижите. Се чувствувате одлично.

ВАГА

Може да има некои помали пречки кога станува збор за работата. Ве чека период во кој вашата деловна позиција ќе се разниша. Вашата alousубомора може да доведе до одредени конфликти помеѓу вас и вашиот партнер. Хроничните проблеми се враќаат.

ШКОРПИЈА

Можеби имате сопирачки од областа на работата. Многу се менува и не сте задоволни од околностите во кои се наоѓате. Имате впечаток дека вашиот партнер сака прво промена и дека сега не сте подготвени за тоа. Внимавајте на мочниот меур и бубрезите.

СТРЕЛЕЦ

Ве чека поволен ден за решавање проблеми. Искористете ги максимално од вашите цели. Имате добри односи со саканата личност. Ако сте слободни, ве чека можност за ново позначајно познанство. Здравјето е одлично.

ЈАРЕЦ

Иако сте загрижени за деловните околности, во последен момент ви е прикажан фактор на среќа. Вашата стара loveубов се враќа, иако можеби не сте подготвени за такво нешто. Не ви е лесно да се соочите со минатото. Можен е пад на имунитетот.

ВОДОЛИЈА

Ве чека многу поволен ден. Можно е да имате поголемо задоволство од извршувањето на вашата работа. Ве чека добра врска со сопругата. Можно е да планирате да го проширите семејството. Вие сте во добра здравствена состојба.

РИБИ

Пред вас е напорен ден за време на кој ќе ви треба многу време за да ги завршите сите обврски. Мали недоразбирања со лицето на кое ви се додворува денес ве водат во некоја непријатна ситуација. Проблеми со варењето на храната.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote