in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 8 МАРТ: Раковите и Стрелците денес ќе бидат целосно посветени на својот партнер

ОВЕН

РАБОТА: Ако се занимавате со приватен бизнис, денот е поволен за успешно регулирање на правните проблеми, особено оние што датираат од далечното минато.

ЉУБОВ: Уживате во тајна врска. Вие сте целосно исполнети и саканата личност е постојано во вашиот ум.

ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

БИК

РАБОТА: Соработката со колегите е задоволителна. Се разбирате и лесно дизајнирате нови деловни потези.

ЉУБОВ: Целосно сте посветени на врската со партнерот. Емотивно сте исполнети. Вашиот партнер ве разбира и ве поддржува.

ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Задоволни сте од деловната состојба: работата е стабилна и одговорен е вашиот однос кон обврските.

ЉУБОВ: Со партнерот одите на пократко патување. Уживате во нова дестинација, осаменост и меѓусебно разбирање.

ЗДРАВЈЕ: Уживате во физичка активност.

РАК

РАБОТА: Ако сте во приватна деловна активност, ве чека прилив на пари, но овие информации ќе ги задржите за себе.

ЉУБОВ: Се посветувате на вашиот партнер. Се обидувате да му угодите на сите можни начини. Вашето семејство е на прво место.

ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

ЛАВ

РАБОТА: Воспоставувате одлична соработка со странски соработници. Верувате дека соработката има потенцијал и ќе трае долго време.

ЉУБОВ: Се посветувате на сопругата. Имате желба да поминувате повеќе време заедно.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со кожата.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Задоволни сте од резултатите во работата и финансиите. Малку ве фрустрира што не успеете да надминете одредени деловни проблеми.

ЉУБОВ: Емоциите ви се стабилни. Вие сте целосно посветени на вашиот партнер. Уживате во чувството на емоционална сигурност.

ЗДРАВЈЕ: Коските се чувствителни.

ВАГА

РАБОТА: Ве чека јавен успех што нема да ве изненади, бидејќи сте свесни колку труд вложивте во бизнисот.

ЉУБОВ: И покрај емоциите што ги негувате кон партнерот, вие не сте целосно опуштени во врската. Ви недостасува чувство на сигурност.

ЗДРАВЈЕ: Нема промена.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Кога станува збор за работа, вие сте сами. Вие држите сè под контрола и целата работа оди според планираното.

ЉУБОВ: Подготвувате изненадување за другата половина што само ќе и биде доказ на посаканата дека таа го одбрала вистинскиот партнер.

ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Најзадоволни сте од ситуацијата на работа. Работната атмосфера е релаксирана, редовно ги извршувате работните обврски.

ЉУБОВ: Целосно и се посветувате на вашата сакана. Сигурни сте дека бракот беше една од вашите најдобри одлуки.

ЗДРАВЈЕ: Вие имате тенденција да претерувате кога станува збор за храна и пијалоци.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Фокусирани сте на финансиите. Вие им давате приоритет на оние обврски што носат редовна добивка.

ЉУБОВ: Имате впечаток дека сте центар на универзумот за вашата сопруга и тоа полека ве гуши. Потребна ви е доза на слобода и спонтаност.

ЗДРАВЈЕ: Стабилно

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Ако сте ангажирани во приватен бизнис, можете да очекувате одлична соработка со колегите и воспоставување нова деловна соработка.

ЉУБОВ: Уживате максимално во врската. Вашиот партнер и вие барате да поминете што повеќе време сами, посветени едни на други.

ЗДРАВЈЕ: Циркулацијата е слаба.

РИБИ

РАБОТА: Работата ве задоволува на многу начини: емотивно, креативно, но и финансиски.

ЉУБОВ: Емоционалните потреби се нагласени, но партнерот целосно ги исполнува. Вие не би менувале ништо во емотивната врска.

ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote