in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 8 НОЕМВРИ: Не очекувајте сериозна врска бидејќи се уште не е време за тоа! Раковите уживаат во стабилна врска со партнерот

ОВЕН

Под голем притисок сте од претпоставените. Мислите дека ваквата атмосфера воопшто не може да биде продуктивна. Партнерот се труди да ве задоволи на сите полиња. Покажете му дека го цените. Можна е главоболка.

БИК

Исто така, имате можност да се распрашате за дополнителна работа што може позитивно да влијае на вашето поле за заработка. Не очекувајте сериозна врска бидејќи се уште не е време за тоа. Посетете лекар во првата прилика.

БЛИЗНАЦИ

Ве очекува позитивен исход од работата во која сте вложиле многу труд и енергија. Среќата ти се насмевна! Можно е пред вас да има некои настани кои не ги очекувате. Ќе уживате во физичка активност.

РАК

Ќе надминете некои од пречките кои досега ви стоеја на патот до професионалниот успех. Имате стабилна врска со саканата личност. Доколку сте слободни, можен е привремен флерт со вас. Грижете се за вашиот стомак.

ЛАВ

Можете да очекувате важно интервју за работа. Наскоро ќе имате можност да ја добиете таа работа. Треба да посветите повеќе време на саканата личност доколку сакате да останете заедно. Болка во вратот.

ДЕВИЦА

Многу сте снаодливи и ги надминувате деловните проблеми кои на другите можат да им предизвикаат вистински проблеми. Треба да внесете некоја иновација во односот со саканата личност и малку да ја промените монотоната рутина. Ви треба пауза.

ВАГА

Можно е претпоставените да ви покажат дека вашето мислење им е многу поважно отколку што мислите. Важно е да покажете доволно разбирање во односот со саканата личност. Биди и нејзин пријател. Избегнувајте цигари.

ШКОРПИЈА

Ве очекува позитивна атмосфера на работното поле. Пред вас е многу поволен ден за ова поле. Треба да го покажете вашиот интерес за личноста која ви се допаѓа. Таа не е свесна емоција. Проверете ја вашата диоптрија.

СТРЕЛЕЦ

Ве очекува поволен период, доколку се занимавате со некоја хумана професија ќе имате многу успеси. Можно е сега да сте ранливи и склони кон емоционални потреби. Се чувствувате некако кревко и нежно. Ви треба повеќе сон.

ЈАРЕЦ

Денеска можете да очекувате генерално стабилна ситуација на работното поле. Не треба да има големи промени. Саканата личност мисли дека ќе ви покаже колку и значите. Можете да се надевате на многу убав ден. Се чувствуваш добро.

ВОДОЛИЈА

Немате многу добра комуникација со претпоставените и тоа може да биде кочница за вашиот понатамошен напредок. Ја набљудувате личноста која ви се допаѓа од далечина и се прашувате како да и пријдете. Грижете се за вашите заби.

РИБИ

Можете да се опуштите и да си дадете малку време за одмор бидејќи ве очекуваат многу деловни обврски. Имате впечаток дека сте ја нашле својата сродна душа. Сакате се со неа, спремни сте за брак и создавање семејство. Здравјето е добро.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote