in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 9 АВГУСТ: Не е добар ден за донесување големи одлуки! Близнаците се чувствуваат одлично, Вагите преморени, Рибите неодлучни

ОВЕН

Во овој период, ќе бидете дистанцирани од работа и на некој начин ќе ви недостасува мотивација. Очекувате многу од вашата сакана, но во моментов тој не може да ги исполни сите ваши желби на ова поле. Грижете се за вашите очи и вид.

БИК

Дајте си малку повеќе време за подобро да ги разгледате околностите во кои се наоѓате. Ова не е време за големи одлуки. Ќе си ги препуштите чувствата кога е во прашање љубовното поле. Подготвени сте за нова врска. Можни се проблеми со забите.

БЛИЗНАЦИ

Барате работа што ќе ви даде можност да напредувате во наредниот период. Личноста за која се грижите некако се повлече во себе и веќе не знаете како да и пристапите. Ситуацијата се подобрува.

РАК

Пред вас се нови деловни пресврти. Можно е да имате целосно неочекувани настани во овој план. Се чувствувате подготвени да излезете од врска во која веќе некое време сте биле многу незадоволни. Можни се проблеми со белите дробови.

ЛАВ

Ако барате работа, ви претстои период во кој некои работи ќе бидат одложени. Можно е да не остварите врска со личноста што ви се допаѓа и да наидете на негово отфрлање. Посетете стоматолог.

ДЕВИЦА

Денес може да ви биде комплицирано кога станува збор за работата. Доаѓа фаза во која ќе бидете деконцентрирани. Може да очекувате дека ќе ви биде дадена можност да се поврзете со личност што неодамна сте ја запознале. Грижете се за холестеролот.

ВАГА

Оптоварени сте со деловни обврски и се чини дека работите под доста голем притисок. Не се согласувате со саканата личност. Честопати има конфликти во вашата љубовна врска. Проблемите со ‘рбетот се истакнуваат.

ШКОРПИЈА

Среќата денес не е на ваша страна, па не би било добро да ризикувате премногу сега кога станува збор за работата. Може да очекувате комплицирана врска со партнерот со кој никогаш не можете да постигнете компромис. Генерално нема проблем.

СТРЕЛЕЦ

Полека се опоравувате од деловните промени што ви нанесоа некаква штета во претходниот период. Емоциите се вашата слаба точка во моментов и вие сте многу незадоволни. Односот со саканата личност не оди како што очекувавте. Воспалителни состојби.

ЈАРЕЦ

Во претстојниот период, ќе имате можност да го постигнете деловниот напредок што го посакувавте. Работете на самодоверба ако сакате да имате повеќе среќа на убовно поле. Треба да се сакаш себеси повеќе. Проблеми со бубрезите.

ВОДОЛИЈА

Тешко ви е да прифатите нови обврски и да добиете желба да се откажете од работа што не ви одговара. Односите со саканата личност постепено се подобруваат и вие сте среќни. Падот на имунитетот е изразен.

РИБИ

Секој деловен потег што го правите денес може да се преиспита и да се промени подоцна. Иако вашата љубов кон вашиот партнер е искрена, постојат некои граници до кои сте спремни да одите во врска со него. Ќе уживате во одмор.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote