in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 9 ДЕКЕМВРИ: Променете ја исхраната! Близнаците се фокусирани на финансиите, Ракот треба да биде поактивен, Вагите се доста добри

ОВЕН

Внимавајте да не бидете сопствен најголем непријател. Можете лесно да земете заеми или позајмици. Партнерот е очаен, бидејќи му носите незадоволство од вашите критики и кавгаџиско расположение. Можни се промени на кожата. Консултирајте се со дерматолог.

 

БИК

Не реагирајте на провокации. Важно е да се извлече поука од слични настани во минатото. Бидете мирни и фокусирани. Станавте малку скржави кон партнерот. Не му покажувате доволно внимание и емоции. Можни проблеми со дебелината. Променете ја исхраната.

 

БЛИЗНАЦИ

Моментално сте најмногу фокусирани на полето на финансиите. Може да очекувате да ви платат за работата што сте ја направиле пред неколку месеци. Некако ја задушувате љубовта со вашите тврдоглави ставови. Треба да бидете пофлексибилни. Можни се вирусни инфекции.

 

РАК

Неодлучни сте и немате добра организација. Треба да се фокусирате на приоритетите, да си поставите една цел. Љубомората и посесивноста што ја покажувате во односот со саканата личност не може да донесе ништо добро. Подобрете ја вашата кондиција. Бидете поактивни.

 

ЛАВ

Не шири непроверени информации. Би можеле да ви се вратат како бумеранг. Имате прилично необичен вкус и избор на партнер. Можно е вашата околина да не се согласува со односот во кој сте влегле. Ви треба релаксација. Нервозни сте и напнати.

 

ДЕВИЦА

Треба да ја подобрите комуникацијата со деловното опкружување. Важно е да се биде фер кон сите. Не покажувате доволно емоции, воздржани сте и тоа го збунува партнерот. Бидете поотворени. Проблеми со варење. Променете ја исхраната.

 

ВАГА

Очекувате многу, а малку вложувате во бизнисот. Нема шанси доброто да ви се врати. Консултирајте се со луѓе на кои им верувате. Нивната помош ќе ви значи многу. Очекувате партнерот да го промени ставот. Не сакате прво да се откажете. Прилично добро.

 

ШКОРПИЈА

Можете да бидете многу пресметливи и кул во работата. Има многу луѓе кои ви завидуваат. Интуитивно ги чувствувате желбите и потребите на партнерот, може да се каже дека сте се зближиле многу. Се обидуваш да му угодиш. Пазете се од можни повреди. Обрнете внимание на сообраќајот.

 

СТРЕЛЕЦ

Ќе имате голем број конкретни настани и можност јасно да ги дефинирате деловните односи. Се чини дека комуникацијата со партнерот стана студена, како се да е однапред испланирано без спонтаност. Тоа ви носи немир и потреба да ја прекинете оваа врска. Чувствителни крвни садови.

 

ЈАРЕЦ

Можно е да добиете критики од шефовите, бидејќи не сте доволно ангажирани во работните задачи.
Вие сте многу романтично расположени и сакате да поминете пријатни моменти со саканата личност. Помалку време поминувате пред ТВ екранот, а повеќе во природа.

 

ВОДОЛИЈА

Ви недостига сигурност. Трошите повеќе отколку што заработувате. Поради ова, може да имате проблеми подоцна. Се прашувате дали сте го направиле вистинскиот избор на партнер. Почнува да ве нервира се повеќе и повеќе. Ќе уживате во вежбите за истегнување. Имате проблеми со ‘рбетот поради долго седење.

 

РИБИ

Немате многу избори во моменталната ситуација. Неопходно е да се прилагодите на околностите што се појавуваат. Внатрешната несигурност и незадоволство полека ја нарушуваат вашата емотивна врска. Ќе уживате во краток престој во природа, во друштво на пријатели.

Како ви се допаѓа?

-1 поени
Upvote Downvote