in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 9 ДЕКЕМВРИ: Лав полн со себе – сигурен дека е најдобар, Јарецот мора да почека подобро време, а ТИЕ ќе доживеат СРЕЌА 9 декември е мирен ден за многу хороскопски знаци, затоа уживајте

Овен

Работа: Нема премногу простор за опуштање и олеснување на професионалните обврски, кои можеби ќе бидат во зголемени размери во текот на овој петок. Не грижете се, реално е да очекувате да постигнете сè.

Љубов: И повеќето љубовни цели се реално остварливи за членовите на ова соѕвездие доколку се трудат доволно.

Здравје: Пазете се од настинки.

Бик

Работа: На биковите овој петок нема да им недостасува ентузијазам и мотивација, да стават крај на еден деловен мини-циклус во нивниот воспоставен работен ритам.

Љубов: Нема поголеми бранувања на вашето љубовно море во споредба со претходниот ден. Многу зависи од вас.

Здравје: Сосема солидно.

Близнаци

Работа: Близнаците денес треба да продолжат во својот добар ритам, да бидат комуникативни и претприемнички. Не е лош ден за презентирање на нов проект или идеја.

Љубов: Не е реално да очекувате претерана ангажираност во текот на овој ден на љубовен план, но секако е за уживање во пријатен, опуштен разговор со нова симпатија.

Здравје: Можна чувствителност на грлото, белите дробови.

Рак

Работа: Поволен ден е на сосема задоволителен начин да ги финализирате работните обврски за оваа работна недела.

Љубов: Нема значајни промени на вашиот љубовен хоризонт во текот на овој петок во однос на претходниот ден, што ќе ве задоволи.

Здравје: Потребен ви е квалитетен сон.

Лав

Работа: Овој петок нема пречки на професионалниот пат на повеќето Лавови. Доброто расположение и позитивната комуникација со деловното опкружување ќе бидат дополнителен мотив за вашето чувство на задоволство.

Љубов: Ги имате сите мотиви за уживање и чувство на задоволство во љубовната сфера, каде се очекува да го ставите во дело вашиот романтичен план.

Здравје: Сите здравствени чувствителни точки се под ваша контрола.

Девица

Работа: На Девиците им претстои прилично напорен ден, на моменти пропратен со одредени падови на енергија и забавување, но закажаните обврски треба да ги завршите на распоред и на време.

Љубов: На љубовно поле ве очекува сосема поинаква слика каде е можно некој близок да ве изненади со некоја позитивна вест.

Здравје: Нема причина за поголема загриженост.

Вага

Работа: Доколку се мачите со започнување на нов проект или идеја, би било многу корисно да се консултирате со доверлива личност. Не брзајте да донесувате одлуки, внимателно измерете ги сите аргументи за и против.

Љубов: Доколку имате чувство дека нешто сте пропуштиле, тогаш е вистинско време да ја решите таа дилема.

Здравје: Сосема солидно.

Шкорпија

Работа: За типичните Скорпии е многу добар ден претприемнички и одговорно да ги завршат поставените обврски и да се зафатат со новите планови за идниот период.

Љубов: Бидете претприемнички и на љубовно поле ако се грижите долго да се сеќавате на некои моменти.

Здравје: Нема значајни предупредувања.

Стрелец

Работа: Стрелецот на овој последен ден очекува поволна клима за успешно спроведување на поставените задачи. Бидете внимателни со критиките и забелешките, не сите околу вас се мотивирани на ист начин.

Љубов: Потенцијалното незадоволство на полето на љубовните врски најдобро можете да го избегнете со трпение и подготвеност за компромисни решенија.

Здравје: Нема значајни предупредувања.

Јарец

Работа: Ништо важно ново на професионалниот пат овој петок за повеќето Јарци. Завршувањето на обврските за оваа работна недела треба да се одвива без поголеми проблеми.

Љубов: Доколку работните обврски не ви одземаат премногу време, би можеле да поминете пријатни моменти во друштво на саканата личност.

Здравје: Многу добро.

Водолија

Работа: Зголемениот ангажман и тоа натпросечно би можело да биде единствениот мотив за Водолиите денес да се посветат на реализација на зацртаните цели.

Љубов: Тензиите, доколку ги имаше во некои моменти од претходните денови, требаше да стивнат, па еве ви шанса да се опуштите.

Здравје: Потребна ви е физичка активност.

Риби

Работа: Добро размислете пред да се впуштите во нови деловни проекти, можеби е подобро да ги одложите за подобар период и денес да се занимавате со завршување на она што сте го започнале. Обрнете внимание на конкуренцијата.

Љубов: Обидете се да избегнете ситни кавги и несогласувања со саканата личност. Бидете тактични и трпеливи кога донесувате одлуки за да избегнете потенцијални комплицирани и збунети ситуации.

Здравје: Можна главоболка.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote