in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 9 ФЕВРУАРИ: Риби, пазете се, склони сте кон настинки

ОВЕН

РАБОТА: Ќе бидете на услуга на сите и ќе ве прашуваат многу. Не треба да мислите само на себе и да правите пресметки.

ЉУБОВ: Може да сметате на поддршка од драга личност, а слободниот Овен се насмевнува на почетокот на љубовната врска.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со бубрезите.

БИК

РАБОТА: Ако планирате да започнете приватен бизнис или дополнителна работа, ова е идеален ден.

ЉУБОВ: Фокусирани сте на решавање на семејни проблеми и подготвени сте за големи заеднички инвестиции.

ЗДРАВЈЕ: Главоболка.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Ваше е да ја надминете неодлучноста и честите промени во расположението и да се фокусирате на целта што си ја поставивте себе си.

ЉУБОВ: Може да имате излив на љубовна енергија и треба да го искористите тоа и да ја пронајдете вистинската личност со која би можеле да имате исти ставови и погледи за животот.

ЗДРАВЈЕ: Грижете се за вашата исхрана.

РАК

РАБОТА: Среќата ги следи храбрите, вооружете се со волја и упорност и ќе постигнете повеќе отколку што сте замислиле.

ЉУБОВ: Поради некои непромислени изјави може да имате конфликт со емотивен партнер.

ЗДРАВЈЕ: Спијте повеќе, потребен ви е одмор.

ЛАВ

РАБОТА: Се обидува да биде потрезен, да биде пореален за да можете да видите сè на време. Треба да бидете предупредени да не одите на погрешен пат.

ЉУБОВ: Ако сте во врска, дури сега почнувате да уживате во сите привлечности што ги носи сериозната врска.

ЗДРАВЈЕ: Бидете сигурни дека ќе останете во куќата што е можно помалку и да се движите повеќе. Дома станувате депресивни и незадоволни од себе.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Популарни сте, а вашето име може да стане добро познато со текот на времето, така што промената на работното место не претставува проблем, под услов да сакате да промените нешто.

ЉУБОВ: Премногу се грижите за вашиот партнер, па тој понекогаш мисли дека сте наметливи.

ЗДРАВЈЕ: Ако сте страствен пушач, кој сè уште не е решен да се откаже од оваа штетна навика, знајте дека постои можност да добиете и хроничен проблем со белите дробови.

ВАГА

РАБОТА: Имате живописна имагинација и сте креативни во деловното работење, што не значи дека ќе бидете соодветно наградени за таа автентичност.

ЉУБОВ: Помладите се секогаш интересни за вас поради нивниот дух, но постарите луѓе подеднакво ве привлекуваат поради вашето животно искуство и можноста да ви понудат удобност.

ЗДРАВЈЕ: Стомачен вирус.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Треба да се ставите на друго место и да уживате во тоа за да можете да им користите на другите, особено на оние кои се блиски до вас или со кои сте во врска.

ЉУБОВ: На почетокот на денот можни се недоразбирања и конфликти, но не сфаќајте го ова сериозно. Можни се кавги за пари, но и љубоморни сцени.

ЗДРАВЈЕ: Главоболка.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Промените во бизнисот ги разнишаа темелите на самата компанија, така што многу ќе се сменат, како и вашата улога и позиција.

ЉУБОВ: Можно е да започнете романса со колега или личност со која работите професионално.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со дебелото црево.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Бидете трпеливи и не носете се во конфликтни ситуации со колегите. Бидете особено претпазливи во однос на вашиот натпреварувачки инстинкт.

ЉУБОВ: Ова е љубовен ден за сите Јарци, без разлика дали се во врска или не. Дружење, леснотија на завршување на работата заради излегување и забава, поради љубов – сега сè е на вашето мени.

ЗДРАВЈЕ: Поинтензивно свртете се на спортот, промовирајте работи во кои верувате. Не станувај мизантроп.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Вие не сте посветени на работата и сте физички поприсутни отколку во духот, затоа повторно имате повеќе среќа од другите да завршите нешто додека сите други се напнати и напнати.

ЉУБОВ: Ако работодавецот сака да ве испрати на службено патување, прифатете ја понудата, бидејќи ќе запознаете личност која може да стане љубов на вашиот живот.

ЗДРАВЈЕ: Грижете се за уринарниот тракт.

РИБИ

РАБОТА: Леснотијата на импровизацијата што оди заедно со среќата и насмевката што е вашето главно оружје ги тераат работите да одат со одлично темпо. Исклучете ја напнатоста! Бидете поддржувачи на оние кои треба да ви го направат животот подобар.

ЉУБОВ: Кога Рибите мерат колку дадоа и колку добија, тоа обично не завршува добро. На почетокот на врската, кога ќе се дадете целосно, запомнете дека никој не ве побара од вас.

ЗДРАВЈЕ: Склони сте на настинки.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote