in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 9 ЈАНУАРИ: Близнаците ги очекува љубов на прв поглед, Бикот играат игра на чекање

ОВЕН

РАБОТА: Не сте задоволни од начинот на кој се одвиваат деловните преговори. Совршено ви е јасно дека нема ништо од нив.

ЉУБОВ: Поранешниот партнер размислува за вас. Тој не е сигурен како би одговориле на неговиот повик, па затоа не се јавува.

ЗДРАВЈЕ: Лошо сте расположени.

БИК

РАБОТА: Вие сте многу вреден и фокусиран на работата. Имате силна интуиција, но се плашите да се потпрете на неа.

ЉУБОВ: Немате контакт со партнер. Тврдоглав си и играш игра на чекање, односно кој ќе се јави прв.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате одлично.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Ве чека прилив на финансии. Работата стагнира и му објаснувате на вашиот претпоставен зошто се случило тоа.

ЉУБОВ: Ново познанство е пред вас. Генерално сте поддржувач на идејата за љубов на прв поглед и токму тоа ви се случува сега.

ЗДРАВЈЕ: Бубрезите се чувствителни.

РАК

РАБОТА: Бизнисот стагнира. Не се согласувате со претпоставениот за неговите деловни идеи затоа што ви се чини како губење време.

ЉУБОВ: Се обидувате да го развеселите партнерот. Тој е депресивен, во неволја и се чини дека ја изгубил волјата за живот.

ЗДРАВЈЕ: Грлото е чувствително.

ЛАВ

РАБОТА: Ве очекуваат сериозни деловни предизвици. Не успевате да ги решите и покрај вашите напори. Барате нова деловна стратегија.

ЉУБОВ: Не ве интересира социјалната и емоционалната сфера. Треба да бидете сами и да се посветите.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со притисок.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Ве чека финансиска добивка. Комуникацијата со странците е одлична и соработката ја гледате стабилна.

ЉУБОВ: Премногу сте преокупирани со деловни обврски, па немате ниту сила ниту желба да се посветите на емотивната област.

ЗДРАВЈЕ: Циркулацијата е слаба.

ВАГА

РАБОТА: Задоволни сте од ситуацијата на работа, особено од стабилниот прилив на финансии. Поради резултатите од вашата работа, се чувствувате успешно.

ЉУБОВ: Пред вас е нов и интересен познаник. Другата страна остава поволен впечаток. Не сте сигурни дека сте негов тип.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Постигнувате успех на работа благодарение на помошта на пријателите. Вие сте им многу благодарни за тоа.

ЉУБОВ: Многу сте загрижени за финансиите и сте фокусирани на таа област. Вашиот партнер ве разбира и не ве обвинува што не сте му посветиле доволно внимание.

ЗДРАВЈЕ: Можна е главоболка.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Задоволни сте како се развива бизнисот. Имате големи финансиски очекувања и тие се остваруваат.

ЉУБОВ: Ве очекуваат сериозни брачни проблеми. Комуникацијата со другата половина е сведена на минимум.

ЗДРАВЈЕ: Вашиот имунитет е слаб.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Бизнисот стагнира. Се обидувате да го започнете процесот на различни начини, но без резултат. Вие сте прилично лошо расположени поради ситуацијата на работа.

ЉУБОВ: Партнерот ви е целосно лојален и ве поддржува. Разберете ги вашите проблеми и причината за промените на расположението.

ЗДРАВЈЕ: Вие сте многу чувствителни.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Одличен ден е да воспоставите комуникација со странци. Им нудите понуда што засега не сакаат да ја коментираат.

ЉУБОВ: Го сметате бракот за стабилен. Партнерот е напнат и има проблеми. Се обидувате да откриете кои се проблемите.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со циркулацијата.

РИБИ

РАБОТА: Задоволни сте од тоа како напредува бизнисот. Имате јасна визија за тоа што сакате да постигнете и знаете како да ја постигнете целта.

ЉУБОВ: Пред вас е интересен познаник. Интуитивно чувствувате дека можете да изградите стабилна врска со друга личност.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote