in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 9 ЈУНИ: Ако злото не доаѓа од вас, бегајте од злото! Вагата уморна, Јарецот тврдоглаво тера по свое, Бикот задоволен од моменталната ситуација

Овен

Работа: Обидете се да избегнете можен вербален конфликт со личност која би можела да има влијание врз вашите конечни деловни резултати. Бидете мирни и трпеливи.

Љубов: Искри може да се појават и на љубовен план, па би било добро да реагирате помалку импулсивно.

Здравје: Стрес, напнатост.

Бик

Работа: Некои барања од претпоставените може да ја нарушат вашата рутина. Внимавајте на документацијата за да не пропуштите некои ситници и пропусти на вашите соработници.

Љубов: Премногу зафатени со деловни обврски денес ќе ви остават малку простор за љубовни настани, па може да се најдете на мета на критики.

Здравје: Психофизички замор.

Близнаци

Работа: Потрудете се да не ги оставате половично започнатите работни места, туку да започнете со реализација на некои нови. Можеби ќе треба да промените некои планови поради некој од соработниците.

Љубов: Потенцијалното запознавање со нова симпатична личност би можело да биде предизвик за Близнаците, особено оние кои сакаат добро да се забавуваат и да се забавуваат. Уживајте.

Здравје: Бидете физички активни.

Рак

Работа: Еве еден вообичаен, просечен ден што се однесува до професионалните барања за повеќето типични претставници на Ракот.

Љубов: Солидни аспекти се ако сте дизајнирани да направите некој конкретен потег во љубовниот живот и малку да се извлечете од рутината и секојдневието.

Здравје: Чувствителност на кожата, особено деловите покриени со облека.

Лав

Работа: Многу добар работен ден е пред Лавовите. Некои од вашите амбициозни планови би можеле да бидат лансирани, па многу од вас може да одат по краткиот пат.

Љубов: Бидете страсни и амбициозни кога се работи за љубовни настани. Овој ден ве очекуваат нови предизвици на ова поле.

Здравје: Опуштете се доволно.

Девица

Работа: Со рационализација на деловните задачи и вредната работа, Девицата генерално без поголеми проблеми ќе ги достигне поставените цели.

Љубов: Направете конкретен потег и ќе дознаете на што сте. Ако ништо друго, едно искуство повеќе нема да ве повреди.

Здравје: Внимавајте на исхраната.

Вага

Работа: Вагите денес не треба да очекуваат некои поголеми пречки и проблеми на полето на деловниот ангажман.

Љубов: Многу е веројатно дека сосема нова личност на љубовниот пат ќе ја скокотка вашата фантазија. Не размислувајте премногу.

Здравје: Заштитете го лумбалниот грб, не претерувајте со физичките активности.

Шкорпија

Работа: Треба да се обидете да избегнете можни вербални конфликти со неистомислениците, ако не, тогаш извлечете го максимумот од тоа и застанете во одбрана на вашите ставови. На некои луѓе им пречите, особено ако мислат дека ги загрозувате нивните постоечки позиции.

Љубов: Без некои поголеми случувања на вашиот љубовен план. Претежно некои луѓе од минатото можат да се појавуваат овде-онде, но вие не сте заинтересирани.

Здравје: Метеоропатски реакции, можна главоболка.

Стрелец

Работа: Нешто побавното остварување на поставените цели може дополнително да го иритира Стрелче денес. Издржете, бидете трпеливи, не можеме секогаш да влијаеме на некои работи.

Љубов: Обидете се да ја погледнете моменталната љубовна ситуација од неколку агли, па ќе можете да добиете појасна слика и да избегнете еднострани одлуки.

Здравје: Освен напнатост, нема значајни предупредувања.

Јарец

Работа: Вашата упорност и доследност ви даваат цврста основа за успешно завршување на сите деловни обврски, без поголеми тешкотии и одложувања.

Љубов: Ново познанство во најава би можело да биде реална основа за нова идна фина љубовна приказна. Уживајте во доброто друштво, опуштете се и оставете ја ситуацијата да се одвива на природен начин.

Здравје: Чувствителност на респираторниот систем.

Водолија

Работа: Уште еден многу успешен ден е пред Водолија. Вашата креативност и оригинални идеи би можеле да бидат добро прифатени и од претпоставените.

Љубов: Иако можеби сакате многу повеќе на љубовно поле, бидете подготвени да направите некои отстапки на саканата личност.

Здравје: Би уживале во физичка активност.

Риби

Работа: Побарајте помош од доверлива личност за да избегнете големи грешки и пропусти. Можни се промени на договорите постигнати порано.

Љубов: Има личност која ви се допаѓа, но се уште не сте сигурни дали тоа е само пријателски контакт или може да биде нешто повеќе од тоа.

Здравје: Нема значајни предупредувања.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote