in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 9 ОКТОМВРИ: Не поправајте ништо! Овните да се грижат за здравјето, Близнаците имаат проблеми со парите, Девицата има одличен ден

ОВЕН

Можно е да имате важни одлуки пред вас во наредниот период. Ве очекува поволна фаза за работа. Воопшто не ви се допаѓа растојанието помеѓу вас и вашата сакана. Грижете се за грбот и коските.

БИК

Ако планирате патување, ве чека период во кој ќе имате добри можности да се вработите на пат. Ви се допаѓа личноста која често ја среќавате во секојдневното опкружување. Грижете се за циркулацијата.

БЛИЗНАЦИ

Се грижите за трошоците и финансиите. Можеби не сте сигурни како да ги решите сите проблеми во оваа област. Ја губите довербата во партнерот со кого веќе сте имале многу проблеми и драма. Можно е воспаление или инфекција.

РАК

Имате впечаток дека ништо не оди онака како што очекувавте на деловното поле и сте незадоволни од тоа. Во бракот, влеговте во фаза на монотонија од која не ви е лесно да излезете. Имате проблеми со партнерот. Грижете се за вашите бубрези.

ЛАВ

Ве очекува период во кој ќе имате некои потешкотии да постигнете хармоничен однос со саканата личност. Може да очекувате интересна средба со личност со која флертувате веќе некое време. Проблеми со притисокот.

ДЕВИЦА

Пред вас е генерално добар ден, можете да очекувате да бидете задоволни од околностите на ова поле. Ве очекува можност да влезете во нова врска во која ќе бидете многу среќни и задоволни. Чувство на стапала и зглобови.

ВАГА

Ќе можете да ги реализирате вашите планови на ова поле. Ќе бидете задоволни бидејќи се ви оди добро. Можеби не сте сигурни во која насока сакате да оди вашата врска со личноста за која се грижите. Ќе уживате во прошетка.

ШКОРПИЈА

Мали компликации во оваа област ве чекаат денес. Не сте подготвени да се соочите со сите проблеми. Ве очекува многу добар ден за емотивното поле. Ќе уживате во убавите моменти. Се чувствуваш добро.

СТРЕЛЕЦ

Добивате значително подобрување во комуникацијата и односите со личноста за која се грижите. Ако сте имале проблеми во контакт со вашиот партнер, ќе можете да ги решите во текот на денот. Можна е слабост.

ЈАРЕЦ

Немате доволно доверба во соработниците. Ви претстои период во кој ќе имате деловни компликации. Посветени сте на партнерот и убаво е кога сте заедно. Ве очекува поволен период. Грижете се за циркулацијата.

ВОДОЛИЈА

Можете да очекувате дека вашата судбина ќе биде во ваша корист и дека ќе добиете помош во последен момент за некои важни деловни прашања. Ви се допаѓа личноста што ја запознавте преку пријател. Здравјето ви е добро.

РИБИ

Постигнавте стабилност на полето на работата и среќни сте поради тоа. Не се очекуваат поголеми промени на ова поле. Посветете се на дружење, излегување и ќе имате нови љубовни понуди. Грижете се за своето срце. Можни се проблеми.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote