in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 5 ОКТОМВРИ: Денес бизнисот страда! Бик упорен да истрае, Јарец уморен, на Водолијата и треба одмор, на Ракот љубов

ОВЕН

Можно е да не сте задоволни со околностите на ова поле и многу работи да ве оптоваруваат сега. Партнерот ви е максимално посветен и вие сте задоволни од врската што ја имате со него. Грижете се за вашето срце.

БИК

Денес би можеле да имате нови случувања на полето на работата. Ве очекуваат нови состаноци и преговори. За да продолжите и да ја пронајдете вистинската loveубов, треба да ја заборавите старата. Проблеми со стомакот.

БЛИЗНАЦИ

Доколку се посветите максимално на работата и обврските, ќе бидете задоволни од постигнатиот напредок. Ве очекува добра атмосфера во однос на личноста за која се грижите. Периодот е поволен за вас. Грижете се за синусите.

РАК

Целосно сте посветени на вашата работа и задоволни сте од околностите во кои се наоѓате. Може да очекувате дека ќе успеете да решите некои од дилемите што сте ги имале во овој поглед. Грижете се за тироидната жлезда.

ЛАВ

Не брзајте и донесувајте одлуки во афект. Дајте си време добро да ја анализирате ситуацијата. Можеби ќе бидете малку разочарани кога станува збор за врската со личноста за која се грижите. Одморете се што е можно повеќе.

ДЕВИЦА

Останувате упорни и не се откажувате од деловните цели што си ги наметнавте и си ги поставивте. Пред вас е период во кој ќе работите напорно. Пред вас е познаник кој може да биде многу поволен за вас. Имате вишок енергија!

ВАГА

Не е најдобрата атмосфера во вашето деловно поле. Постои атмосфера на нетолеранција помеѓу вас и вашите колеги. Ви се допаѓа личност која покажа дека се грижи за вас. Можно е да започнете врска. Можен е недостаток на железо.

ШКОРПИЈА

Мал конфликт на деловно поле може да ви донесе чувство на нервоза и напнатост. Останете посветени на вашите приоритети. Многу сте харизматични и лесно се победува. Пред вас е одличен период. Малку сте вкочанети.

СТРЕЛЕЦ

Поволен ден е ако планирате патување или некоја деловна соработка поврзана со странство. Сега сте во малку потежок период кога се во прашање емоциите. Пред вас е добра фаза. Намалете го алкохолот.

ЈАРЕЦ

Солидна ситуација на полето на работа ве очекува во наредниот период, нема да имате големи тешкотии. Иако вашиот партнер тврди дека грешите во некои работи, вие не сакате да се откажете од своите визии и ставови. Склони сте кон воспалителни состојби.

ВОДОЛИЈА

Можно е да сте нервозни пред да започнете нов бизнис и да ви треба малку време за да се опуштите. Ова е поволен ден за љубов, можете да очекувате да имате добри односи со саканата личност. Болки во долниот дел на грбот.

РИБИ

Имате многу обврски и работите пред вас. Денес ќе биде заморен ден за вас на ова поле. Може да се надевате на многу позитивни промени и нови познанства. Ве очекува возбудлив ден. Намален имунитет.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote