in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 15 ДЕКЕМВРИ: Овенот ќе има ново познанство, Водолијата проблем во комуникацијата

ОВЕН

РАБОТА: Правете тајни деловни планови со странци. Вие сте многу вредни и ги извршувате тековните обврски без никакви одложувања.

ЉУБОВ: Одличен ден е за ново познанство. Премногу се фалите и зборувате за себе во суперлатив. Другата страна ве слуша без коментар.

ЗДРАВЈЕ: Внимавајте додека возите.

БИК

РАБОТА: Имате одлична соработка со странски соработници. Планирате да работите заедно на други проекти во иднина.

ЉУБОВ: Вие сте посветени на партнерката и се обидувате да поминете што повеќе време со неа. Вие сте многу за заљубени и страствени.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Од вас се очекува да застој на работа ако има врска со згради или униформа: војска, полиција итн.

ЉУБОВ: Уживате максимално во врската. Свесни сте дека емоциите не биле со ваков интензитет подолг временски период.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

РАК

РАБОТА: Ако сте приватно лице, запознавате личност која остава одличен впечаток и на која и нудите деловна соработка.

ЉУБОВ: Не се чувствувате опуштено во врската. Вашиот партнер е целосно посветен на вас, но не сте сигурни дека тој е вистинската личност за вас.

ЗДРАВЈЕ: Ве очекуваат проблеми со притисокот.

ЛАВ

РАБОТА: Убаво се забавувате на деловен состанок. Воспоставувате долгорочна деловна соработка.

ЉУБОВ: Ја криете финансиската состојба од сопругата затоа што таа не би ги одобрила вашите непотребни трошоци.

ЗДРАВЈЕ: Ве очекуваат проблеми со коските.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Бизнисот е во ќор-сокак. Треба да вложите повеќе напор во бизнисот, а тоа го правите, но нема голема промена.

ЉУБОВ: Посветени сте на брачните другари и семејните одговорности. Вие се фокусирате на поправки во домот,

ЗДРАВЈЕ: Ве очекуваат проблеми со коските.

ВАГА

РАБОТА: Имате прилично големи очекувања кога станува збор за резултатите од работата. Сонувате за успех, но тој ве заобиколува.

ЉУБОВ: Вие сте многу приврзани за сопругата. Трпеливо чекате да ги реши неговите проблеми и конечно да се посвети на вас.

ЗДРАВЈЕ: Органите за дишење се чувствителни.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Премногу сте зафатени. За среќа, исполнети сте со енергија и оптимизам, па успевате да решите сè за краток временски период.

ЉУБОВ: Интуицијата ви кажува дека вашиот партнер не е искрен со вас. Вие не кажувате ништо, но внимателно го гледате.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со урогениталниот тракт.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Деловната состојба е стабилна. Ве чека прилив на финансии. Држете ги сите деловни обврски под контрола.

ЉУБОВ: Доста сте ладнни кон вашиот партнер. Се надева дека вашето однесување наскоро ќе се промени.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Ако преговарате или потпишувате нешто, проверете дали добро се разбирате и дека сè е јасно толкувано.

ЉУБОВ: Емоциите ви се стабилни и интензивни. Партнерот е малку тврдоглав и посакувате да беше малку порелаксиран и отворен.

ЗДРАВЈЕ: Внимавајте на вашата исхрана.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Загрижени сте за финансиите. Конечно добивате дел од парите, а што се однесува до другиот дел, не е прецизирано кога ќе пристигнат.

ЉУБОВ: Треба да комуницирате со вашиот партнер и неговата поддршка. Партнерот е полн со разбирање.

ЗДРАВЈЕ: Лошо сте расположени.

РИБИ

РАБОТА: Постигнувате поголем деловен успех што ве опива. Имате впечаток дека можете да направите сè. Вие сте многу вредни и енергични.

ЉУБОВ: Размислувате за вашиот поранешен партнер, бидејќи има нова личност која ве инспирира и буди емоции.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со спиењето.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote