in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 1 АВГУСТ: Хроничен замор и пад на енергијата! Бикот е во одлична здравствена состојба, Близнаците мора да го најдат својот мир, Лавот мора да внимава на својот имунитет

ОВЕН

За да имате успешен ден, важно е да бидете подготвени максимално да се посветите на деловните обврски. Има личност која ќе ви покаже дека е подготвена да ви се посвети максимално. Хронично сте уморни.

БИК

Ќе ги решите проблемите со помош на соработници кои ќе покажат дека сакаат да бидат со вас. Личноста што ви се допаѓа ќе покаже дека е подготвена да го направи првиот чекор. Наскоро ве очекува почеток на врската. Немате здравствени проблеми.

БЛИЗНАЦИ

Можни се промени во работата во наредниот период. Обидете се да бидете подготвени за тоа. Размислувате да раскинете со личноста што ја гледавте извесно време, бидејќи чувствувате дека настанала настинка. Најдете го својот мир.

РАК

Нема промени во вашето поле на работа во наредниот период. Можно е статичката состојба малку да ве иритира. Можно е да доживеете убава авантура која ќе ви остане во сеќавање. Се чувствуваш добро.

ЛАВ

Нема да ви биде лесно да ги реализирате вашите планови на ова поле. Ве попречуваат и околностите во кои се наоѓате, но и некои луѓе околу вас. Одлуката што ќе ја донесете денес може да биде многу важна за вашето љубовно поле. Намален имунитет.

ДЕВИЦА

Денес не сте оптоварени со работа и си давате можност да направите пауза од се. Чувствувате силна желба да му ги покажете на партнерот вашите искрени и длабоки чувства. Вашата врска може да напредува. Заштитете ја вашата кожа.

ВАГА

Моменталната ситуација на работа може да се промени ако сте доволно упорни во намерата да го направите тоа. Вазната со личноста за која се грижите отиде во погрешна насока и има разделба. Проблеми со циркулацијата.

ШКОРПИЈА

Ќе ги постигнете целите што ги имате еден ден, но важно е да бидете трпеливи и подготвени да работите напорно на тоа. Планирате патување со личност за која се грижите и со нетрпение очекувате заеднички авантури. Размислувате за диета.

СТРЕЛЕЦ

Вашата работа ви се чини нестабилна и вие сте прилично несигурни за понатамошниот тек на ситуацијата на ова поле. Можно е да го преиспитувате бракот и да не сте сигурни за партнерот кој покажува променливо однесување. Проблеми со очите.

ЈАРЕЦ

Постои можност да постигнете нова деловна соработка која ќе ви биде доста важна на долг рок. Во наредниот период ќе имате криза во односите со личноста за која се грижите. Респираторни инфекции.

ВОДОЛИЈА

Кога станува збор за заработувачката, ќе имате многу различни нови промени. Ве очекува период кој може да ви донесе некои осцилации. Чувствувате силна врска со нова личност која одеднаш се појави. Ќе уживате во дружењето со пријателите.

РИБИ

За да се докажете на ова поле, треба да ги промените навиките и да бидете поактивни. Не се чувствувате доволно опуштено и не сте задоволни од сегашниот партнер. размислуваш да се исклучиш. Минлива главоболка.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote