in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 3 АВГУСТ: Се грижите без причина! Овен да избегне пороци, Бик да се посвети на диета

ОВЕН

Ако планирате службено патување, може да очекувате мали одложувања. Доаѓа време кога ќе имате можност да израмните некои проблеми со саканата личност. Избегнувајте цигари во иднина.

 

БИК

Долгоочекуваната деловна соработка доаѓа наскоро. Пред вас е фазата во која ќе имате деловен успех. Денес, повеќе сте посветени на вашето семејство, љубовта не е ваш приоритет. Размислувате за диета и слабеење.

 

БЛИЗНАЦИ

Не сте задоволни од ситуацијата на деловниот план и се обидувате да најдете решение за промена на работата. Повторно ги преиспитувате чувствата кон саканата личност. Ви треба време да ги покажете. Проблеми со очите.

 

РАК

Се чувствувате како да можете да постигнете повеќе од она што другите го очекуваат од вас. Можно е засега да имате само пријателски односи со личност што ви се допаѓа. Се истакнуваат проблемите со нервоза и несоница.

 

ЛАВ

Секогаш можете да се потпрете на вашите искрени колеги и соработници кои досега не ве изневериле. Вие сте многу шармантни и многу лесно можете да освоите личност што ви се допаѓа, верувате во себе и тоа е најважно. Вашиот нервен систем е чувствителен.

 

ДЕВИЦА

Можете да очекувате позитивен исход од ситуацијата на ова поле. Можеби сте биле малку загрижени, но без причина. Убаво е кога сте заедно и размислувате за заеднички живот и брак. Проблеми со ‘рбетот.

 

ВАГА

Генерално сте задоволни од вашата работа и околностите во кои се наоѓате. Не сакате промени на работа. Посветени сте на партнерот и уживате да бидете заедно. Поминете го денот во атмосфера на убов. Проблеми со коските.

 

ШКОРПИЈА

Може да очекувате многу полесно да ги решите деловните проблеми во наредните денови. Сакате на саканата личност да им ги покажете вашите искрени чувства и тековниот период е поволен за вас. Падот на имунитетот е изразен.

 

СТРЕЛЕЦ

Не сте премногу посветени на работата и подготвени сте малку да се опуштите затоа е вистинско време за одмор. Ве очекува многу поволен ден за емоции. Може да се надевате на позитивен почеток на врската со партнерот. Полни сте со позитивна енергија!

 

ЈАРЕЦ

Пред вас е период во кој ќе треба да вложите многу од својата енергија во бизнисот за да бидете задоволни со резултатите. Може да имате интересна средба со личност за која се грижите. Можни болки во стомакот.

 

ВОДОЛИЈА

Доаѓате до нови знаења и можности во деловната област. Наскоро ќе имате можност да напредувате. Ви се допаѓа една личност која ќе покаже дека е сосема поинаква од другите. Можна е минлива настинка.

 

РИБИ

Олеснување во областа на финансиите ве очекува наскоро, и со тоа ќе се чувствувате далеку подобро. Ваш приоритет е да направите план за иднината со саканата личност. Сакате некои работи да бидат појасно дефинирани. Здравјето е добро.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote