in

#ВАКЦИНАЦИЈАCOVID-19МАКЕДОНИЈА НОВИ 4.299 ВАКЦИНИРАНИ ЗА ЕДЕН ДЕН!

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата.
☑️Вкупно се аплицирани 462.415 дози вакцини, а ревакцинирани се 197.251 граѓани.
☑️Вчера вкупно се вакцинирале 4.299 граѓани.
☑️Прва доза вакцина вчера примиле 2.036 граѓани.
☑️Бројот на лица кои изразиле желба за вакцинација преку веб платформата vakcinacija.mk е 453.180 граѓани.
✅Со последните бројки 48% од населението над 70 години имаат примено барем една доза вакцина.
✅Со последните бројки 42% од населението над 65 години имаат примено барем една доза вакцина
✅Со последните бројки 36% од населението над 60 години имаат примено барем една доза вакцина
👉 Пријави се на vakcinacija.mk бидејќи тоа е најлесниот и најбрз пат до термин за вакцинација.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote