in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 16 ДЕКЕМВРИ: Успехот ви се насмевнува! Само бидите храбри! Силната волја го краси Бикот, Јарецот има добра смисла за хумор, Водолијата е конечно среќна, Рибите се среќни

ОВЕН

Ќе промените некои од вашите планови нагло и ќе бидете принудени да се прилагодите на туѓите барања. Можни се помали семејни проблеми доколку сте во брак. Се разбира, секогаш постои решение, доколку двете страни се подготвени на компромис. Чувствителни проблеми со мочниот меур.

БИК

Можно е некои помали деловни ризици да се исплатат. Слободните припадници на знакот денес лесно можат да запознаат нова љубов. Вечерното излегување со пријателите носи нови познанства. Дефинитивно исфрлете ги сите видови газирани пијалоци, кои ви штетат и ви надувуваат.

БЛИЗНАЦИ

Подготвени сте да ги реализирате новите идеи. Важно е да истраете во вашите идеи. Поволен ден за сите оние кои се занимаваат со некоја уметност. Склони сте да го идеализирате партнерот, кога ќе се заљубите не ги забележувате неговите маани. Чувствително грло и гласни жици.

РАК

Неповолен ден за соработка со странски партнери. Концентрирајте се на локалните деловни соработници. Можно е некако да сте ја изгубиле стабилноста во љубовта што мислевте дека ја имате. Вие сте разочарани! Зголемен апетит, земете ги во предвид килограмите.

ЛАВ

Повеќе сте фокусирани на приватни прашања. Одложете ги важните состаноци, немате доволно концентрација. Во спротивно, може да донесете погрешни одлуки. Новата врска носи нов квалитет во вашиот живот. Уживате во чувството на внимание од саканата личност. Можни проблеми со видот.

ДЕВИЦА

Поволен ден за оние кои се занимаваат со музика, глума или сликарство. Подобрување на финансиите. Пазете се од погрешни проценки кога станува збор за една личност. Можеби подоцна ќе зажалат. Проблемите со несоницата стануваат хронични. Оптоварени сте со деловни планови.

ВАГА

Можете да успеете во бизнисот ако сте спремни да извлечете максимум од тоа. Брзата реакција е важна. Лесно е да се впуштите во авантура заснована на страст со личност која не ја познавате доволно добро. Можете да се покаете подоцна. Можни проблеми со тахикардија.

ШКОРПИЈА

На работа можете да очекувате многу поволен исход на настаните, особено ако соработувате во странство. Партнерот е незадоволен, бара повеќе внимание и сака отворено да зборува за сите проблеми. Бидете поотворени и пофлексибилни. Чувствителен ‘рбет. Не смееш да ја оптоваруваш.

СТРЕЛЕЦ

Од менаџментот на компанијата во која работите можете да очекувате добри вести. Очекувајте финансиски подобрувања. Имате одредени сомнежи и проблемот е што сте отворени за саканата личност. Неопходен е отворен разговор. Проблеми со црниот дроб. Посетете гастроентеролог.

ЈАРЕЦ

Многу внимавате на трошоците и се трудите да заштедите на се. Не претерувајте. Љубомората го прогонува целото ваше битие и како да не можете да се справите со тоа чувство. Партнерот затоа е оптоварен, па настанува отворен разговор. Можни инфекции на уринарниот тракт.

ВОДОЛИЈА

Од деловен партнер очекувате многу. Некои работи не можете да ги направите сами. Ви треба сигурност, друго одговорно мислење. Вашиот брачен другар ви дава утеха, љубов и чувство на сигурност во тешките животни моменти. Сè работи беспрекорно.

РИБИ

Се трудите навреме да ги остварите сите обврски и некако успевате. Иако имате најдобри намери, немате доволно време да му посветите на партнерот. Објаснете му колку сте зафатени, но и колку сте подготвени подоцна да му се посветите. Зголемете го внесот на витамин Ц.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote