in

Добри вести за фановите на НБА лигата!

Управата на НБА претпоставува и планира дека лигата ќе започне со новата сезона на 22 Декември оваа година. Според првичните планови се планира да се одиграат 72 наптревари во сезоната, што е 10 помалку од нормалното. Причината поради тоа е да им се дозволи на играчите да настапуваат на Олимписките Игри кои ќе се одржат следното лето.

Исто така од лигата изјавија дека постои голема веројатност од следната сезона да видиме и Плеј-Ин. Тоа ќе го одлучи последнот патник во Плеј-Офот од 8мата позиција во конференциите. Нешто слично видовме оваа сезона во натпреварите пред Плеј-Офот помеѓу Портланд Треилблејзерс и Мемфис Гризлис.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote