in

5 причини зошто Dogecoin ќе достигне 1 долар (порано отколку што мислите)

  1. Dogecoin е меме. Тоа му дава моќ – Мемите се идеи, тие се децентрализирани шеги одвнатре. Нивната вирулност на коприва се шири како шумски пожар во културниот весник. Како вирус, мемите се мутираат и се прилагодуваат, мешајќи се со другите мемиња со соодветните трендови. Нивниот параболен раст е забрзан поради меѓусебната поврзаност на нашиот свет на социјалните медиуми.
Image for post

2. Dogecoin има силно и уникатно брендирање – Брендирањето е важно. Тоа влијае на нашите одлуки за набавки и на нашето чувство кон производи, услуги и идеи. Постојат илјадници криптовалути, па затоа брендирањето е важно за јавно усвојување. Биткоинот е во првите редови на револуцијата во крипто-валутата поради силното и уникатно брендирање. Слично на Bitcoin, Dogecoin исто така има силно и уникатно брендирање. Dogecoin е симболизиран со мемското куче Shiba Inu. Неговото лого е слатко куче. Другите криптовалути немаат лого како незаборавно или смешно. Иронично е нешто толку глупо како меме-куче да се поврзува со толку сериозно финансиско богатство. Се потсмева на традиционалните мрежи на крипто-валути. Плус, кој не сака кучиња?

Image for post

3. Dogecoin е движење против естаблишментот. Ова го поттикнува растот!

4. Dogecoin има корисност во дигитална иднина.

Image for post

5. Зголемената пристапност ќе му помогне на Dogecoin да достигне нови успеси! – Кога Dogecoin е лесен за купување, складирање и размена, тогаш портите за поплавување од популарна побарувачка ќе ја катапултираат вредноста на нови височини. Пристапноста и популарноста ќе ја ревитализираат паричката.

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Оваа статиа е само од информативен карактер. Во никој случај не гарантира успеси на одредени криптовалути!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote