in

ПАДНА ДОГОВОРОТ! Рамос во ПСЖ!

Поранешниот капитен на Реал Мадрид, Серхио Рамос се согласи на личните услови со ПСЖ, така што тој ќе го замени главниот град на Шпанија со главниот град на Франција.

Елитниот дефанзивец и парискиот клуб многу брзо се согласија за многу детали, но главната поента, условно зборувајќи за спорот, беше времетраењето. Парискиот спортски директор Леонардо понуди едногодишен договор, а Рамос сакаше двегодишен договор. На крајот, Шпанецот го доби она што го побара и ќе биде потпишан двегодишен договор.

Рамос ја започна својата кариера во Севилја како десен бек, но по само една сезона во сениорскиот фудбал, се пресели во Реал во 2005 година, каде стана еден од најголемите играчи во историјата. Тој одигра вкупно 671 натпревар во 16 сезони, постигна 101 гол, освои четири Лиги на шампиони, пет титули, два купа, четири Суперкупа на Шпанија и Светски клупски првенства и три Суперкупа на Европа. Тој беше член на најтрофејната генерација на шпански национален фудбал, освојувајќи две ЕУРО и едно Светско првенство.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote