in

Дури и судијата беше запрепастен! Локацијата на обвинетиот го одбележа рочиштето одржано преку Zoom!

Лекар во САД присуствуваше на сослушувањето за време на операцијата, спроведено на видео конференциската платформа Zoom. Судијата го одложи рочиштето, велејќи дека е загрижен за пациентот.

Според извештајот на BBC, Скот Грин, пластичен хирург во градот Сакраменто, бил поврзан со онлајн-сослушувањето за сообраќајниот билет со својата хируршка опрема.

Судијата не можеше да поверува!

“Ако не се лажам, гледам обвинет кој е активно зафатен со служење на пациент среде операциона сала. Дали е тоа вистина?„ ја изрази својата зачуденост судијата. Доктор Грин потврди дека е оперира и рече дека има право да присуствува на судењето.

Судењето беше одложено!

Судијата изјави дека е загрижен за состојбата на пациентот и не му дозволи на Грин и го одложи рочиштето. Во САД, поради новиот вид коронавирус (Ковид-19), судските рочишта се одржуваат на интернет.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote