in

БИЗАРНО! Германски лекар уапсен за убиство на двајца пациенти заразени со корона

Лекар од Универзитетската болница во Есен е уапсен под сомнение дека убил двајца пациенти со смртоносни инјекции, а германските медиуми јавуваат дека станува збор за пациенти кои биле заразени со коронавирус.

Полицијата соопшти дека станува збор за 44-годишен лекар на Универзитетската клиника во Есен, Западна Германија, кој бил уапсен под сомнение за убиство од небрежност.

Тој е обвинет за лекување смртоносни инекции на 47-годишен и 50-годишен пациент кои починале на 13 и 17 ноември.

Лекарот тврди дека постапил во договор со семејството на пациентот и со цел да им ги скрати страдањата. Тој, сепак, тврди дека ја извршил смртоносната инјекција само на еден од двајцата мртви пациенти.

Двајцата пациенти биле во критична состојба, а медиумите објавија дека и двајцата биле заразени со коронавирус.

Активна помош за самоубиство е забранета во Германија.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote