in

Докторот советува: Поради ОВА мораме да ги менуваме нашите перници на секои 2 години!

Многумина од нас ја запоставуваат хигиената на нашите кревети. Докторот Каран Раџ не потестува колку е битно за нашето здравје да ги менуваме перниците на секои 2 години, а причината за тоа е ужасна.

Докторот, преку апликацијата TikTok вели: „Мора да ги менувате вашите перници секои две години. Просечниот човек исфрла околу 4 килограми кожа секоја година, а голем процент од тоа останува на нашите перници. Тоа претставува „богат ручек“ за микроорганизмите кои се насобираат на перниците и креветот. Поради таа причина, менувајте ги перниците!“

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote