in

Вози и на 108 години, вели дека е долговечен благодарение на помлада жена! [ВИДЕО]

Дека годините се само состојба на умот најдобро докажува Џо Њуман, кој и покрај тоа што има 108 години, често ужива да го вози својот кабриолет.

И не секој вид. Њуман е сопственик на Mercedes-Benz SLK 320 и често може да се види дека со спуштен покрив ужива да вози по патиштата во Флорида.

Често може на шега да каже дека тајната на неговата долговечност е дека има помлада сопруга, а дамата има 101 година.

Подолу можете да видите снимки од минатата година за овој интересен господин:

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote