in

Доли Партон ја прими првата доза на вакцината со песна! [ВИДЕО]

Американската кантри пејачка Доли Партон ја прими првата доза на вакцина за коронавирус со насловна страница на нејзината позната песна „Jolene“.

Пејачката на социјалните мрежи објави видео од својата вакцинација со препаратот Модерна, чиј развој делумно го финансираше.

„Јас сум доволно стара да примам вакцина и доволно мудра да ја примам.. Треба да излезете и да ја примите“, рече пејачката, кој на 19 јануари наполни 75 години.

Партон, позната по својата добротворна активност, донираше милион долари на Лабораторијата за модерна продукција за вакцината за коронавирус.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote