in ,

Домашен овошен јогурт

Направете свој овошен јогурт за само неколку минути.

Состојки:

  • 500 гр овошје по ваш избор (јагоди, малини, капини), исто така, може да се замрзнат
  • 1л густ јогурт
  • сецкани бадеми или ф’стаци
  • малку мед, ако сакате

Подготовка:

Ставете јогурт, овошје и мед во блендер и мешајте додека не добиете хомогена смеса.

Потоа додадете сецкани бадеми или ф’стаци, и лесно измешајте со рака.

Истурете во чаши и добро изладете.

Украсете со овошје или ореви.

На здравје!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote