in

Домашен тренинг за витки нозе и затегнат задник: Треба да одвоите само 10 минути на ден!

Ќе бидете воодушевени од резултатите …

Ако веќе не сте, време е да започнете редовно да вежбате. Откривме ефикасни вежби кои ги активираат мускулите на нозете и задникот и кои ќе ви помогнат да ги обликувате мускулите за кратко време.

Тренингот трае само 10 минути, и се состои од 5 различни вежби, по 50 повторувања. Треба да направите 2 серии. Ако вежбате 4 пати неделно, треба да ги забележите првите резултати по еден месец вежбање.

Обликуваниот задник и витките нозе се сон на секоја жена, а со помош на овие вежби може да се трансформира изгледот, со само малку упорност и дисциплина.

Тренингот започнува со сквотови. Следува вежба „mountain climbers“, мост и една варијација на таа вежба и конечно вежба наречена „птица“

Подгответе крпа, шише вода, добра муика и започнете да вежбате денес.

Погледнете како изгледа тренингот на видеото:

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote