in

Домашна пилешка паштета

Фантастичен намаз од пилешко.

Состојки:

  • пилешко бело месо
  • 3 моркови
  • 100 гр намаз од сирење
  • сол, бибер
  • магданос
  • Малку чили
  • маслиново масло

Подготовка:

Варете го пилешкото месо и морковот на коцки во солена вода.

Во блендер ставете свареното месо, морковот, намазот од сирење, магдонос, бибер и малку чили.

Измешајте сè заедно во блендер додека не добиете хомогена смаса.

Ако сакате, можете да додадете малку маслиново масло.

На здравје!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote