in

Никогаш повеќе нема да посакате да купувате: Одлично домашно сирење, кое се подготвува брзо и лесно (РЕЦЕПТ / ВИДЕО)

Совршено домашно сирење, спремно во неколку чекори.

Потребни состојки:

  • 5 литри млеко
  • 2 лажици оцет

Погледнете ја подготовката чекор по чекор, бидејќи успехот зависи од постапката, и тоа е многу едноставно и лесно:

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote