in

ДОНАРУМА ПРЕТСТАВЕН ВО ПАРИЗ! Можна заработка и до 60 милиони!

Италијанскиот голман ianанлуиџи Донарума беше официјално претставен во Пари Сен Жермен.

Најдобриот играч на неодамна завршеното Европско првенство, каде „азурите“ ја освоија титулата, пристигна во таборот на „светците“ без обештетување, бидејќи неговата соработка со Милан претходно истече.

Тој доби петгодишен договор во Париз, што може да му донесе дури 60 милиони евра во случај да ги исполни сите планирани бонуси. Загарантираната сума на заработка е 40 милиони, осум по сезона, што го прави еден од најплатените голмани во светот.

Донарум (22) во Париз чека борба за место со искусниот Кејлор Навас, иако нема сомнеж дека ќе има предност во тимот на Маурисио Покетино, имајќи ја предвид висината на платата и фантастичната игра на неодамнешното ЕУРО.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote