in

УбавоУбаво СлаткоСлатко СмешноСмешно Што?Што? ТаженТажен НервозенНервозен WTFWTF

Донарума го пронајде својот нов клуб?!

Италијанскиот репрезентативец, Џанлуиџи Донарума си заминува од Милан по 6 години поминати во клубот.

Според шпекулациите, Италијанецот наводно се договорил со ПСЖ и наскоро ќе потпише договор со францускиот гигант. Она што ги изненади многумина, не е исклучено својата прва сезона Донарума да ја помине на позајмица во Рома.

Донарума има договор со Милан кој истекува на 30 јуни. Росонерите не успеаја да постигнат нов договор со младиот голман, а најголема причина за тоа беше агентот на Донарума, Мино Рајола, кој бараше огромна годишна плата за неговиот клиент, но и огромна провизија за себе.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote