in

Борусија Дортмунд поразена од Леверкузен!

Играчите на Леверкузен успеаја да го поразат тимот на Борусија Дортмунд со 2-1 и ја прекинаа ложата низа на четири натпревари без победа. Во натпреварот, кој се одржа во рамките на 14 коло во Бундеслигата, беа забележани три погодоци, а првиот го постигна Дијаби во 14тата минута.

Брант успеа да дојде до израмнување во 67, но среќата на црно-жолтите траеше кратко откако новиот тинејџер на Леверкузен, Флоријан Вринз, му ја донесе победата на својот тим во 80 минута.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote