in

СлаткоСлатко Што?Што?

ДОЖИВОТНА ДЕПИЛАЦИЈА: Феноменален трик кој нема да мора повторно да се депилирате

Во оваа статија ќе ви дадеме рецепт за природен трик со кој повеќе нема да се грижите за влакната.
Најголем проблем на жените им се влакната на мустаќите, но со оваа смеса можете засекогаш да се ослободите од нив.

Еве ги состојките што ви се потребни:
2 лажици мед
2 супени лажици сок од лимон
2 лажици овесна каша

ПОДГОТОВКА:

Измешајте ги сите состојки, а потоа втријте го лицето, но претходно отстранете ја шминката.

Оставете ја смесата да делува околу петнаесет минути, а потоа измијте ја со млака вода. Постапката повторете ја 2-3 пати неделно и по еден месец влакната ќе бидат целосно отстранети.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote