in

Што?Што?

ДРАМА ВО РУСИЈА – Исчезна авион со 28 лица

Прогласена е тревога и ангажирани се хеликоптер и војници на Министерството за одбрана.

Рускиот авион „Ан-26“ со 28 лица исчезна во Камчатка за време на летот од градот Петропавловск-Камчатски до Палана, соопштија службите за итни случаи.

 

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote