in

НЕВЕРОЈАТНО! Дрон влета во вулкан!

Камерата на дронот сними запаливи снимки кога еруптираше во лавата на вулкан на Исланд.

Ерупцијата на вулканот кај Рејкјавик се случи на 19 март, потврди сеизмолог од Исланд.

Неколку недели беа регистрирани дури 50 000 земјотреси на Исланд, што укажува на можна ерупција.

Ерупцијата се случи во ненаселена област, па затоа лавата не предизвика значителни проблеми. Ова беше прва ерупција во Исланд по цели 900 години.

Sky News објави снимка од беспилотно летало кое „слета“ во лавата и им овозможи на сите да ја видат неверојатната појава.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote