in

Ова е човекот кој успеал да добие дрво кое дава 300 различни плодови!

Дрво кое расте во местото Лакнау во Индија е едно од најуникатните растенија во светот. Секоја гранка на ова дрво е различна бидејќи дава различни плодови. На ова дрво растат над 300 видови различни плодови.

Тоа е дело на Калимула Кан. Тој успеал да го направи ова дрво со помош на различни техники на вкрстување кој ги стекнал со текот на годините. Кан вели дека плодовите не ги продава, а секој кој ќе го посети може слободно да си земе што ќе посака.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote