in

Dune презакажан за крајот на 2021

DUNECopyright: © 2020 Warner Bros. Entertainment Inc. All Rights Reserved.Photo Credit: Chiabella JamesCaption: (L-r) TIMOTHÉE CHALAMET as Paul Atreides and REBECCA FERGUSON as Lady Jessica Atreides in Warner Bros. Pictures and Legendary Pictures’ action adventure “DUNE,” a Warner Bros. Pictures release.

По сите изгледи студиото Warner Bros го презакажува филмот на режисерот Denis Villeneueve – Dune неговото првично планирано објавување во Декември оваа година за 1ви Октомври следната година.

Филмската адаптација на научно-фантастичната иконска новела на Frank Herbert со исто име, во кој ќе глумат: Timothee Chalamet, Zendaya, Oscar Isaac, Josh Brolin и многу други звучни имиња, нема да пристигне на филмското платно оваа година.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote