in ,

Што?Што?

„Ова е навреда за мене“: Џенифер Лопез на БРУТАЛЕН начин ја измами Шакира така што дури и обожавателите ја извикаа

Шакира деновиве е во центарот на случувањата по веста дека ја прекинала врската со фудбалерот Пике со кој има два сина, а како што се наведува причината е прељубата.

Неочекуваното раскинување на латино дивата и фудбалерот не е единствената причина поради која Шакира е во центарот на вниманието.

 

Сите се сеќаваме на генијалниот настап на Шакира и Џенифер Лопез на Супер Боул во 2020 година. Ова дуо тогаш го воодушеви целиот свет. Таа најпрво ја започна Шакира со песната She wolf, а настапот заврши со познатата Waka, waka.

Бидејќи оваа програма беше планирана за две ѕвезди, втората половина од настанот беше посветена на Џеј Ло, која ја загреа атмосферата со своите хитови Jenny From the Block и On the Floor, а настапот го заврши со песната Let’s get loud, каде ѝ се придружи и Шакира.

 

Иако настапот беше успешен и настапот се памети до ден-денес, се открива дека славната Џеј Ло не била воодушевена што ќе мора да ја дели сцената со некого, па дури и со Шакир.

 

Џеј Ло го призна ова во документарниот филм на Нетфликс, Halftime и додаде дека идејата таа да ја сподели сцената со неа е најлошата можна на светот.

Да се потсетиме, многу ѕвезди гостуваа на ваков настан и ја делеа сцената, а имаа и значително помалку време, меѓу нив Снуп Дог, Еминем, Кендрик Ламар, 50цент …

 

Џеј Ло мислеше дека има само шест минути и дека ги нема нејзините моменти без да ја сподели сцената. Во документарецот е прикажан и разговор меѓу Џенифер и Шакира, каде Џен предлага времето да се подели на половина, но во исто време е бесна затоа што не добиле барем 20 минути за настапот.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote