in

Џони ДЕП пред банкрот! Поранешната го уништи, но тоа не е крај на неговите маки!

Што му направи …

Џони Деп може да остане не само без кариера, туку и без денар ако продолжи да се бори против неговата поранешна сопруга Амбер Херд. Според National Enquirer, актерот имал буџет од 100 милиони долари кога започнал постапка за клевета против таблоидот „Сан“, кој го нарекувал насилник што тепал жени. Таа сума наводно ги покрива хонорарите на адвокатот на актерот, судските трошоци и многу повеќе.


Но, сега Деп го загуби случајот против споменатиот магазин. Сепак, ѕвездата тврди дека ќе се бори на суд и дека ќе поднесе жалба против неговиот случај пред суд во Лондон. Извор изјавил за National Enquirer дека жалбата за неговиот случај би значела дека Деп ќе мора да потроши повеќе од 100 милиони долари, а бидејќи постои ризик уште еднаш да изгуби, Деп може да заврши во банкрот.


Покрај сето тоа, Деп има случај на клевета против Херд во Вирџинија, а рочиштето ќе започне во јуни 2021 година. Во овој случај, Херд поднесе противтужба против Деп, што значи дека поранешната двојка чека долго судење и затоа ќе мора да одвои повеќе пари.


Да бидат работите уште полоши, Деп, во меѓувреме, откри и дека од него било побарано да си даде оставка во филмот „Фантастични Ѕверки“, а загубата на улогата во филмот за актерот повторно значи поголеми финансиски загуби.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote