in

ТРАМП УШТЕ ВО ИГРАТА? Една од клучните земји одби да ги признае резултатите од изборите, веднаш објави претседателот на САД (ВИДЕО)

Американскиот претседател Доналд Трамп објави дека Мичиген одби да ги потврди резултатите од претседателските избори, одржани на 3 ноември.

Мичиген само што одби да ги потврди резултатите од изборите. Да се ​​покаже храброст е прекрасна работа. Америка е горда – напиша Трамп на Твитер.

Пред пет дена државниот суд во Мичиген ја одби жалбата на адвокатскиот тим на Доналд Трамп, кој побара да се запре потврдата на гласовите во Детроит, во која мнозинството го освои демократот Џо Бајден.

Во жалбата се наведува дека имало изборни кражби и неправилности при гласањето, со барање да се запре потврдувањето на гласовите во Детроит и да се повторат изборите.

Во образложението на судот, Вејн Каунти ги отфрли обвинувањата, велејќи дека членовите на изборната комисија и набудувачите добро си ја завршиле работата.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote