in

СлаткоСлатко УбавоУбаво

На сите им успева!!Изгубете 10 кг за 2 недели – ефикасна диета со варени јајца!

Ако сакате да изгубите тежина, диетата базирана на варени јајца може да биде вистинското решение за вас!

Иако на оваа диета се дозволени мал број производи, научно е докажано дека може да го забрза метаболизмот и да ги согори маснотиите.

Диетата со варени јајца трае 14 дена, а ако строго се придржувате до неа, изгубените килограми нема да ви се вратат.

Со одреденото мени, треба да пиете многу вода, што ќе помогне во процесот на исфрлање на токсините, а за уште подобри резултати вежбајте најмалку половина час на ден.

Задолжително следете ги овие три правила:

– Не смеете да јадете брза храна – Забранети се алкохолни и засладени пијалоци – Намалете го внесот на сол и шеќер на минимум!!

Мени за првата недела:

Појадокот е ист секој ден: 2 варени јајца и половина цитрус (портокал, грејпфрут или цела мандарина)

Понеделник

Ручек: 2 мали варени компири и 2 јаболка

Вечера: Голема порција салата и парче пилешко

Вторник

Ручек: зелен зеленчук и пилешка салата

Вечера: Салата од зеленчук, 1 портокал и 2 варени јајца

Среда

Ручек: Нискомасно сирење, 1 домат и 1 сладок компир

Вечера: Салата по ваш избор и парче пилешко

Четврток

Ручек: Овошје по ваш избор

Вечера: Салата и пилешко месо варено на пареа

Петок

Ручек: Варен зеленчук и 2 јајца

Вечера: Салата и риба

Сабота

Ручек: Овошје по ваш избор

Вечера: Пилешко и зеленчук на пареа

Недела

Ручек: Салата од домати, зеленчук на пареа и пилешко

Вечера: Зеленчук готвен на пареа

Мени за втората недела:

Појадокот е ист како и првата недела: 2 варени јајца и половина цитрус (портокали, грејпфрут или цела мандарина)

Понеделник

Ручек: Салата и пилешко

Вечера: Портокал, салата и две варени јајца

Вторник

Ручек: 2 варени јајца и зеленчук на пареа

Вечера: Салата и риба на скара

Среда

Ручек: Салата и пилешко

Вечера: Портокал, салата и две варени јајца

Четврток

Ручек: Парен зеленчук, малку нискомасно сирење и 2 варени јајца

Вечера: Салата и пилешко

Петок

Ручек: Салата од сардина

Вечера: Салата и 2 варени јајца

Сабота

Ручек: Салата и пилешко

Вечера: Овошје по ваш избор

Недела

Ручек: Парен зеленчук и парче пилешко

Вечера: Исто така зеленчук на пареа и парче пилешко

Оваа диета речиси и не содржи јаглехидрати, и тоа е една од причините зошто би требало на секој треба да му успее, пишува Brightside.me.

За секој случај, пред да ја примените оваа диета, консултирајте се со вашиот лекар, бидејќи дури и ако не бидете гладни од оваа диета, тоа е радикална промена што може да влијае на вашето здравје.

Како ви се допаѓа?

2 поени
Upvote Downvote